Najnowsze informacje

Sąd skazał kobietę na 25 lat więzienia

Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał na 25 lat pozbawienia wolności 31-letnią Paulinę M. za zabójstwo kilkunastomiesięcznego syna oraz spowodowanie wypadku drogowego. Wydany w ubiegłym tygodniu wyrok nie jest prawomocny. Część rodzinnego dramatu rozegrała się w Grąbcu pod Sierpcem, gdzie kobieta doprowadziła do zderzenia kierowanego przez siebie samochodu osobowego z tirem.
Wszystko wydarzyło się w lipcu 2016 roku. 13 lipca 2016 roku na drodze krajowej nr 10 w Grąbcu doszło do zderzenia trzech samochodów. Przypomnijmy pierwsze informacje od sierpeckiej policji. – Ze wstępnych relacji wynika, że kierująca toyotą avensis jadąca w kierunku Warszawy z bliżej nieokreślonej przyczyny zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym scania i po zderzeniu wjechała do rowu. Chwilę później na naczepę scanii najechał drugi samochód ciężarowy volvo typu chłodnia, jadący bezpośrednio za samochodem toyota. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia służb ratunkowych roczny chłopiec podróżujący toyotą nie żył. Kierująca toyotą z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Sierpcu, natomiast kierowca i pasażer z ciężarowego volvo w stanie ciężkim przewiezieni zostali do szpitala w Płocku – informował tuż po wypadku oficer prasowy sierpeckiej policji asp. Krzysztof Kosiorek.
Sierpeccy policjanci ustalenia w sprawie wypadku prowadzili pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Dzień po wypadku sierpeccy prokuratorzy wszczęli w sprawie wypadku śledztwo. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem osobowym 31-letnia kobieta niespodziewanie zjechała na lewy pas ruchu, zderzając się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym, w który uderzył jadący za nim drugi samochód ciężarowy. Na skutek wypadku kierowca pierwszego samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń ciała, natomiast kierowca drugiego doznał obrażeń w stopniu lekkim, a jego pasażer obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej dni 7. Natomiast, jak stwierdzono w czasie oględzin miejsca wypadku, w samochodzie osobowym znajdowało się dziecko w wieku 1 rok i 2 miesiące, co do którego lekarz pogotowia stwierdził zgon. Kierująca samochodem osobowym młoda kobieta została z niegroźnymi obrażeniami ciała przewieziona do szpitala – informowano na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Płocku.
Dzień po wypadku zostało przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego dziecka. Nie wykazała ona, że dziecko zginęło w wypadku.

Zobacz kolejny artykuł

Druga część obwodnicy już przejezdna

Na otwarcie tej drogi z pewnością płocczanie czekali z niecierpliwością. Drugi odcinek obwodnicy jest już …

Wojsko wraca do Płocka

Blisko 130 żołnierzy 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu, pierwszego pododdziału formowanego w ramach 6. …