Prezydent Nowakowski mówi „nie”!

Radni PiS chcą festiwalu polskiej piosenki w Płocku.

Zamieszanie wokół 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który miał się odbyć w Opolu, dotarło nawet do Płocka. Najpierw o tym, że festiwal może odbyć się w naszym mieście napisała Gazeta Trybunalska. Na medialne doniesienia zareagował na jednym z portali społecznościowych prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, pisząc, że festiwal z całą pewnością w naszym mieście się nie odbędzie. Potem do lokalnych mediów trafiło oświadczenie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy oczekują, że prezydent zmieni zdanie.
Artykuł w Gazecie Trybunalskiej pojawił się 22 maja. Autor opisuje w nim doświadczenie Płocka w organizacji imprez muzycznych. Pisze też, że opolski festiwal można co roku organizować w innym mieście, jednak takim, które jest siedzibą diecezji lub archidiecezji. To miałoby pozwolić na występy artystów wykonujących piosenki religijne czy patriotyczne, a w efekcie „wprowadzić nową jakość na festiwalową scenę”.
Dzień po tej publikacji z prezydentem Andrzejem Nowakowskim spotkali się radni PiS. Wnioskowali, by miasto podjęło działania o organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Płocku.

Zobacz kolejny artykuł

Podwyżka cen biletów od maja?

Od maja Urząd Miasta planuje wprowadzić nowe ceny biletów autobusowych Komunikacji Miejskiej. Na razie projekt …