Oszukiwali seniorów, nakłaniając do podpisania umów telekomunikacyjnych i dostaw prądu

Na początku marca płocka Prokuratura Okręgowa postawiła szefom z nieuczciwych spółek zarzuty zawierania oszukańczych umów o wartości ponad 140 tysięcy złotych na świadczenie usług telekomunikacyjnych, telemedycznych i dostawy prądu. Ofiarami przestępstwa padło około 10 tysięcy głównie starszych osób. Zostali oszukani na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych.

Jak informuje rzecznik prasowy płockiej Prokuratury Okręgowej prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska, 6 marca do Prokuratury Okręgowej w Płocku zostały doprowadzone, po uprzednim zatrzymaniu kolejne 2 osoby uczestniczące w działalności związanej z zawieraniem oszukańczych umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych, telemedycznych oraz umów sprzedaży energii elektrycznej i gazu. Są to Maciej B. i Bartłomiej G., którym prokurator przedstawił zarzuty o to, że pełniąc funkcje kierownicze w organach zarządzających spółkami, działali wspólnie i w porozumieniu oraz z innymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani w ramach Spółki Telekomunikacja dla Domu usiłowali wyłudzić ponad 178 tysięcy złotych na szkodę 220 osób. 38 z nich zostało doprowadzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę 25 tysięcy złotych. To nie wszystko. W ramach Spółki Polska Energetyka PRO obecnie Polski Prąd i Gaz usiłowali wyłudzić kwotę ponad 10 tysięcy zł na szkodę 19 osób. Ponadto Maciejowi B. prokurator przedstawił zarzut usiłowania wyłudzenia kwoty ponad 2,2 mln złotych na szkodę 1 052 osób za świadczenie usług telemedycznych i faktyczne oszukanie 210 osób na kwotę 107 tysięcy złotych.
Obaj podejrzani nie przyznali się do popełnienia przedstawionych im zarzutów.

Jacek Danieluk
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Utrudnienia gwarantowane

Prawdopodobnie 15 czerwca ma się rozpocząć przebudowa al. Kilińskiego. W tym samym czasie rozpocznie się …