Nabywcy mieszkań pytają: kiedy dostaniemy klucze?

Na swoje wymarzone lokum wydali często kilkaset tysięcy złotych. Teraz niektórzy boją się, że mogą w ogóle nie zobaczyć mieszkania. Chodzi o potencjalnych lokatorów budowanego apartamentowca przy ul. 3 Maja 17. Inwestycja miała być gotowa do końca tego roku. Ale wygląda na to, że nic z tego. Budowa została bowiem wstrzymana. Deweloper zapewnia, że inwestycja na pewno zostanie ukończona. I ręczy za to własnym honorem.
Inwestycja przy ul. 3 Maja 17 to dość ekskluzywny apartamentowiec. „Trzysegmentowy budynek o kaskadowej bryle, z tarasami na dachu, z klatkami schodowymi wykończonymi marmurem i granitami, z balkonem albo loggią w każdym mieszkaniu. Do tego lokalizacja w ścisłym centrum Płocka, w pobliżu nowopowstałego skweru i starówki” – tak o budynku pisały płockie media, gdy w kwietniu ub. r. rozpoczynała się budowa.
Mieszkania w takim apartamentowcu nie należą do tanich. Za mieszkanie ponad 70 m kw. z tarasem o powierzchni 70 m kw. trzeba zapłacić nieco ponad 285 tys. zł. Za ponad 78-metrowe z podobnym tarasem – 311 tys. zł. Najdroższe w apartamentowcu jest mieszkanie na najwyższym piętrze w segmencie C – ponad 81 m kw., z tarasem ponad 115 m kw. Kosztuje prawie 324 tys. zł. Cena za metr kwadratowy w budynku wynosi 3986 zł.
Mimo to znaleźli się chętni, aby zamieszkać przy 3 Maja 17. Apartamentowiec miał być gotowy do końca tego roku. Lokatorzy mieli odbierać klucze i urządzać swoje mieszkania. Do planowanego zakończenia inwestycji zostały trzy miesiące. Właściwie powinny trwać już tylko ostatnie prace wykończeniowe, ale na budowie jest pusto i cicho. Wszystko wskazuje na to, że nabywcy mieszkań muszą się liczyć z „poślizgiem”. I to prawdopodobnie większym niż trzymiesięczne opóźnienie, które jest zawarte w umowie. Nabywcy mieszkań zgadzają się na to przedłużenie, byleby rzeczywiście mogli wejść do wykupionych wcześniej apartamentów w pierwszej połowie przyszłego roku.
Podobno część nabywców wystąpiła o rozwiązanie umowy i wycofanie pieniędzy z powodu braku wiedzy o sytuacji na budowie. Tym informacjom zaprzecza jednak inwestor.

Zobacz kolejny artykuł

Oszukiwali seniorów, nakłaniając do podpisania umów telekomunikacyjnych i dostaw prądu

Na początku marca płocka Prokuratura Okręgowa postawiła szefom z nieuczciwych spółek zarzuty zawierania oszukańczych umów …