Mieszkańcy Słubic protestują przeciw likwidacji parkingów

Już ponad 750 osób, czyli ponad połowa mieszkańców Słubic, podpisało się przeciwko obowiązującym planom przebudowy drogi 575. Ich zdaniem, budząca kontrowersje i stanowczy sprzeciw mieszkańców inwestycja w gminie, której efektem będzie likwidacja parkingów służących okolicznym sklepom i kościołowi, doprowadzi do zniszczenia lokalnej infrastruktury.

Parkingi wzdłuż drogi nr 575, które najprawdopodobniej będą musiały być zlikwidowane przy okazji przebudowy drugi, są niezbędne dla mieszkańców całej gminy. Znajdują się w bliskim sąsiedztwie kościoła i często są zapełnione w związku z uroczystościami kościelnymi.
W tym przypadku, jak zapewniają, nie chodzi tylko o wygodę mieszkańców. Także straty dla gminy mogą być znacznie większe. Bez parkingów spółdzielnia prowadząca pobliskie sklepy, przemysłowe i spożywcze, może stracić klientów i zlikwidować miejsca pracy dla ponad 80 osób.
– Przykłady sąsiednich gmin pokazują, że skrzyżowania drogi powiatowej z wojewódzką nigdy nie powodowały tak drastycznego podejścia i uwzględniały lokalne potrzeby mieszkańców. Tymczasem nam zaproponowano budowę własnych parkingów na placu wewnętrznym za budynkami, nie przed sklepem. Zaplecze sklepów stanowi plac składu materiałów budowlanych, nawozów, węgla, który jest zamykany po godz. 16. Brak parkingu przed sklepem bez wątpienia doprowadzi do utraty klientów – podkreśla przedstawiciel Gminnej Spółdzielni w Słubicach, prowadzącej działalność handlową.
Problem dotyczy około 50 miejsc parkingowych przed trzema sklepami, jednym spożywczym i dwóch przemysłowych należących do Gminnej Spółdzielni w Słubicach.

Jola Marciniak
fot. archiwum

Zobacz kolejny artykuł

Straż zamknęła escape room w Płocku

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zdecydowała w minioną sobotę, 5 stycznia o zamknięciu jedynego w …