Litosława Koper rezygnuje z przewodniczenia SLD

Litosława Koper nie jest już przewodniczącą Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Płocku. To skutek słabego wyniku wyborczego partii w wyborach do Rady Miasta. Już przed czterema laty mandaty z list Sojuszu zdobyły tylko dwie osoby. W najbliższej kadencji 2018 – 2023 SLD nie będzie miało swojej reprezentacji w Radzie Miasta.
Litosława Koper tłumaczy, że decyzję o rezygnacji z funkcji szefowej SLD w Płocku podjęła sama. – Członkowie Rady Miejskiej SLD byli zaskoczeni i zasmuceni tą decyzją. Nikt nie wywierał na mnie nacisku, żebym zrezygnowała – mówi.
Na razie nie wiadomo, kto zastąpi dotychczasową szefową, która swoją funkcję pełniła od lutego 2015 roku. Przewodniczącą RM SLD została po ustąpieniu z tej funkcji Arkadiusza Iwaniaka, który obecnie jest szefem struktur partii na Mazowszu. – Nowy przewodniczący zostanie wybrany podczas konwencji, na razie nie wiadomo kto to będzie. Nie rezygnuję z polityki, ale na razie muszę sobie zrobić przerwę, jestem zmęczona. Nadal jestem członkiem SLD, nie zamierzam też też zapisywać się do innego ugrupowania politycznego. Zawsze byłam i pozostanę człowiekiem lewicy – dodaje Litosława Koper.
Była już szefowa płockiego SLD odniosła się też do wyborów samorządowych z 21 października.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Utrudnienia gwarantowane

Prawdopodobnie 15 czerwca ma się rozpocząć przebudowa al. Kilińskiego. W tym samym czasie rozpocznie się …