Laureaci XI edycji Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”

Setki głosów oddanych na kuponach i w głosowaniu SMS-owym i czworo laureatów Plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”. To oni byli bohaterami piątkowej gali odbywającej się w Domu Technika. W finałowym etapie czytelnicy zdecydowali, że w XI edycji Plebiscytu miedzioryty w czterech kategoriach na najważniejsze wydarzenie roku 2017 odebrali: radna Daria Domosławska, muzyk Krzysztof Misiak, lekkoatletka Dominika Muraszewska oraz samorządowo-naukowy team: burmistrz Jarosław Perzyński razem z archeologami, dr. Arturem Różańskim i Tomaszem Olszackim. W tym roku wyniki plebiscytu ogłaszał aktor Stefan Friedmann.
Ogłoszenie wyników tegorocznej gali tradycyjnie poprzedził najpierw wybór nominacji do czterech kategorii: „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, „Kultura”, „Sport i turystyka” i „W regionie”. W każdej nominowano dziesięć propozycji wydarzeń wybranych przez konkursową Kapitułę spośród ponad 100 zgłoszonych propozycji. Potem wszystko było w rękach głosujących czytelników, którzy na kuponach i drogą SMS-ową mogli oddawać głosy na swoich faworytów.
Przypomnijmy, że w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne” do tytułu najważniejszego wydarzenia roku 2017 nominowano następujące wydarzenia: płocka filia PW za doskonały wynik w I rankingu studiów inżynierskich organizowanym przez „Perspektywy”; Kaplica Królewska w płockiej katedrze, która nabrała nowego blasku; LO im. Jagiełły, którego uczennice zdawały pierwszą w historii szkoły międzynarodową maturę; uruchomienie Elektrociepłowni (bloku gazowo-parowego) w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku. Wybudowany przez Siemensa blok gazowo-parowy PKN ORLEN w Płocku to największa elektrociepłownia gazowo-parowa w Polsce; oddanie pacjentom do użytku najnowszej generacji aparatu w drugiej pracowni rezonansu magnetycznego w szpitalu wojewódzkim na Winiarach; otwarcie Centrum Aktywności Seniora z domem dziennego pobytu dla osób z chorobami neurologicznymi, udział Małachowiaków w akademickim projekcie SGH; organizacja z udziałem przedstawicieli około 30 samorządów, firm prywatnych, Ministerstwa Rozwoju oraz instytucji państwowych Międzynarodowego Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Cotex Office Centre w Płocku; rozbudowa płockiej sieci defibrylatorów AED; uruchomienie pilotażowego projektu profilaktyki wad postawy dla ponad 600 dzieci – uczniów klas II płockich szkół podstawowych.

– Jak wiadomo, niuanse dotyczące przebiegu samego głosowania są zawsze najciekawsze. Jeśli chodzi o tendencję głosowania, to od początku sprawę mieliśmy dość oczywistą. Było wydarzenie, które wyraźnie prowadziło w ilości oddawanych głosów. Zanim jednak ogłosimy laureata w tej kategorii, przedstawię zdobywców trzeciego i drugiego miejsca. Miejsce trzecie to wydarzenie dotyczące remontu Kaplicy Królewskiej w katedrze płockiej. Miejsce drugie to odbywająca się po raz pierwszy międzynarodowa matura w Jagiellonce – przybliżał szczegóły głosowania Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny Tygodnika Płockiego.
Nazwisko laureata i zwycięskiego wydarzenia podał Stefan Friedmann. W tym roku w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne” wygrała rozbudowa sieci defibrylatorów AED w Płocku, której inicjatorką i pomysłodawczynią jest Daria Domosławska. – Dziękuję czytelnikom, że to wydarzenie wyłapali w gąszczu ważnych wydarzeń realizowanych dla Płocka. Dziękuję Kapitule, która pozwoliła, aby to wydarzenie znalazło się w dziesiątce nominowanych. Wydarzenie ważne, bo AED to małe ogniwo łańcucha przeżycia, w którym samo AED nie odegra istotnej roli, jeżeli nie zadziała człowiek. Takie nagrody i wydarzenia mobilizują do tego, by za kilka kolejnych lat każdy człowiek w Płocku i w regionie, kiedy usłyszy hasło AED, wiedział, jak działać, bo reakcja innych ludzi ratuje życie – mówiła dziękując podczas piątkowej gali odbywającej się w Domu Technika Daria Domosławska.

Będzie zaskoczenie…
Oczywiście muzyczne. A to zapowiedział laureat w kolejnej plebiscytowej kategorii „Kultura”.

rad
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Płocki raport drogowy 19 marca

Informujemy, gdzie 19 marca 2019 r. będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla …

Jeden komentarz

  1. A kiedy wyniki krzyżówki wielkanocnej?