fot. D. Ossowski

Exdrob do zamknięcia?

Zaczęło się od sygnałów o smrodzie, a kończy na wniosku o zamknięcie jednego z większych zakładów produkcyjnych w Płocku. Po ostatniej kontroli w Exdrobie szef płockiej delegatury Inspektoratu Ochrony Środowiska Andrzej Hasa skierował do prezydenta Płocka pismo z wnioskiem o cofnięcie firmie pozwoleń wodnoprawnego i zintegrowanego. W efekcie powstaje dylemat: z jednej strony 350 miejsc pracy pracowników Exdrobu, losu ich rodzin i przyszłości firmy, a z drugiej niewątpliwy problem skarżących się na dokuczliwy odór mieszkańców osiedli Kochanowskiego, Dworcowej, Kostrogaju i Tysiąclecia jest w rękach prezydenta Płocka.
Czy płocki Exdrob będzie musiał podzielić los innych firm, które zniknęły z mapy miasta, dając miejsce hipermarketom i salonom samochodowym? To pytanie kolejny raz zadają sobie pracownicy firmy, do której co jakiś czas docierają sygnały o tym, że są zastrzeżenia co do jej działalności. – Rzeczywiście niepokój jest spory. Przynajmniej raz w tygodniu musimy uspokajać załogę, bo padają pytania co do przyszłości firmy. Nie da się ukryć, że docierają do nich echa różnych rozmów, informacje o kontrolach. To wywołuje emocje i zainteresowanie załogi co dalej – mówi Sławomir Jułkowski, dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Płocku Kutnowskich Zakładów EXDROB.


Teresa Radwańska-Justyńska
t.radwanska@tp.com.pl

Zobacz kolejny artykuł

Oszukiwali seniorów, nakłaniając do podpisania umów telekomunikacyjnych i dostaw prądu

Na początku marca płocka Prokuratura Okręgowa postawiła szefom z nieuczciwych spółek zarzuty zawierania oszukańczych umów …

4 komentarze

  1. W DUPIE MAM CO KOMU TAM SMIERDZI KOMBINAT NAPIERDALA TYLE LAT I PACHNIE BO 4TYSIE MINIMUM JEST A W EXDROBIE PRACUJE MOJA MAMA I WIEM JKA CIEZKO I ZA JAKI E PIENIADZE ALE ZAWSZE JAKIES I LATO CZY ZIMA W TEMPERATUZE – KILA STOPNI ZA TYM KTOS STOI JAKI FRAJER Z KASA I DUZO OSOB MOWI O KIMS A WOGOLE O GRUPIE

  2. Płocczanin

    EXDROB śmierdzi, a Petrochemia pachnie. Każdy pretekst jest dobry do zamknięcia Zakładu ii sprzedaży terenu Więckowi, który rządzi w Płocku.

  3. W końcu będzie dobry pretekst aby zamknąć ten bałagan.

  4. EXDROB DO ZAMKNIĘCIA.................

    żeby nie było tak jak zwykle,zamykamy,a ludzie?? co na trawkę.Tak postąpił na szczęscie były już z Zakładami Mięsnymi.I co ,ani wędlin dobrych ani zakładu.