Druga część obwodnicy już przejezdna

Na otwarcie tej drogi z pewnością płocczanie czekali z niecierpliwością. Drugi odcinek obwodnicy jest już przejezdny. Natomiast na trzecim fragmencie od Węzła Bielska do ulicy Długiej trwają intensywne prace.
W środę, 18 lipca na drugim odcinku płockiej obwodnicy – pomiędzy ulicami Otolińską i Bielską – pojawili się inspektorzy z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Dwa miesiące po tym jak płocki Urząd Miasta zgłosił drogę i wiadukt w ulicy Bielskiej do odbioru. Dzień później zapadła decyzja o otwarciu drogi. W piątek, 20 lipca o godzinie 8.00 na drugim fragmencie płockiej obwodnicy spotkali się miłośnicy starych samochodów, motocykliści, rowerzyści, była nawet jedna paralotnia i dwie hulajnogi. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem, prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim i radnymi. – Cała inwestycja kosztowała ponad 37 milionów złotych. Ponad 30 milionów złotych to pieniądze unijne. Przed nami jeszcze dokończenie trzeciego etapu obwodnicy, ale już drugi etap pozwoli na wyprowadzenie pojazdów ciężkich, z materiałami niebezpiecznymi z miasta – wyjaśnia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Drugi i trzeci etap obwodnicy to nie tylko nowy kręgosłup komunikacyjny Płocka. To także nowa perspektywa rozwoju miasta. Dzięki tym drogom otwieramy i uzbrajamy nowe tereny inwestycyjne. Nowe inwestycje to nie tylko podatki do kasy miasta, ale przede wszystkim miejsca pracy dla mieszkańców Płocka i regionu.
Drugi odcinek obwodnicy powstał w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. – To autorski projekt województwa mazowieckiego na to, żeby w tej i przyszłej perspektywie finansowej poprzez ośrodki subregionalne realizować duże projekty rozwojowe dla grup powiatów. Gratuluję prezydentowi i wszystkim, którzy byli zaangażowani w stworzenie projektu i jego realizację. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na otwarciu kolejnego etapu, bo ta inwestycja jest bardzo sprawnie realizowana. Życzę wszystkim bezpiecznego podróżowania – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
Szczegóły techniczne dotyczące otwartej dziś drogi przedstawił zastępca prezydenta Płocka ds. rozwoju i inwestycji Jacek Terebus.

Jacek Danieluk
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Oszukiwali seniorów, nakłaniając do podpisania umów telekomunikacyjnych i dostaw prądu

Na początku marca płocka Prokuratura Okręgowa postawiła szefom z nieuczciwych spółek zarzuty zawierania oszukańczych umów …