Biją się o maturzystów

Jak płockie uczelnie odpowiedzą Łodzi na wielką kampanię reklamową „Młodzi w Łodzi”, zachęcającą maturzystów do podjęcia studiów w tym mieście? Czy będzie wielka bitwa o studentów? Przedstawiciele płockich szkół wyższych uspokajają, że nie o wojnę tu chodzi, a w dobie dotykającego szkoły wyższe niżu demograficznego trzeba postawić jednak na promocję. Zdradzają, że w ich rekrutacyjnych działaniach wprowadzane będą elementy, które dotychczas się nie pojawiały. Są zdania, że warto byłoby w Płocku rozważyć podjęcie tego typu inicjatywy i skonsolidować działania miasta i płockich uczelni w tym zakresie.

O łódzkiej reklamowej kampanii na billboardach przedstawiciele płockich uczelni mówią, że sam pomysł to żadna nowość, jednak w tym wypadku realizowany jest on na większą skalę w wielu miastach.
– Miastu po prostu zależy na tym, aby pojawiali się w nim młodzi ludzie. Stąd akcja „Młodzi w Łodzi”. To samo robią zresztą m.in. władze Wrocławia, Gdańska czy Poznania – mówi Łukasz Gościniak z płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Ale przyznaje, że w pewnym stopniu jest to konkurencja i część płocczan zapewne wyjedzie z miasta, aby tam studiować. – Nie można jednak zapominać, że Łódź dysponuje kierunkami, których w Płocku nie ma, więc nie jest to nic dziwnego – dodaje Łukasz Gościniak.

Teresa Radwańska-Jystyńska
t.radwanska@tp.com.pl

Zobacz kolejny artykuł

Utrudnienia gwarantowane

Prawdopodobnie 15 czerwca ma się rozpocząć przebudowa al. Kilińskiego. W tym samym czasie rozpocznie się …

4 komentarze

  1. Droga MATURZYSTKO, słabo rozglądałaś się za STUDENTAMI bo oni również pozdrawiają maturzystki;)

  2. maturzystka

    a dlaczego STUDENCI nie pozdrawiają MATURZYSTEK?

  3. tzn. studentki

  4. Szkoda, że za moich czasów, gdy ja stałem przed wyborem kierunku studiów maturzystki nie biły się o mnie:))))