Bez PiS-u w prezydium Rady Miasta

W ubiegłym tygodniu płoccy radni wybrani na kadencję 2018 – 2023 złożyli ślubowanie. Dokonał go także prezydent miasta Andrzej Nowakowski, wybrany na tę funkcję już po raz trzeci z rzędu. Przewodniczącym Rady Miasta ponownie został Artur Jaroszewski. Do zaskakującej sytuacji doszło podczas wyboru wiceprzewodniczących. Prawo i Sprawiedliwość nie ma swojego przedstawiciela w prezydium rady. W poprzednich kadencjach swoich reprezentantów miały wszystkie kluby radnych.
Zanim rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta w kadencji 2018 – 2023, została podpisana umowa koalicyjna pomiędzy Koalicją Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym. – To efekt bardzo dobrej współpracy w ostatnich czterech latach, kiedy wspólnie braliśmy odpowiedzialność za rozwój naszego miasta – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas podpisywania umowy. – Zobowiązujemy się do dalszego współdziałania na wszystkich obszarach. Jesteśmy przekonani, że nasza dotychczasowa współpraca służyła mieszkańcom Płocka.
Prezydent zadeklarował także kooperację z samorządem województwa. Tomasz Kominek, który podpisał porozumienie w imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego, podkreślał, że Mazowsze to dziś najlepiej rozwijający się region w kraju. – W ostatniej kadencji Płock był na Mazowszu liderem w kwestii pozyskiwania środków europejskich – mówił. – Mam nadzieję, że dalsza współpraca pozwoli utrzymać tę pozycję.
Pierwszą sesję otworzył radny-senior Jerzy Seweryniak W jej prowadzeniu pomagał mu najmłodszy z radnych Łukasz Chrobot. Porządek obrad, ustalony pierwotnie przez komisarza wyborczego, został poszerzony między innymi o ustalenie liczby wiceprzewodniczących oraz o ich wybór.
Na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta była tylko jedna kandydatura, którą zgłosił radny Tomasz Maliszewski.

Jacek Danieluk
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Straż zamknęła escape room w Płocku

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zdecydowała w minioną sobotę, 5 stycznia o zamknięciu jedynego w …