Bez PiS-u w prezydium Rady Miasta

W ubiegłym tygodniu płoccy radni wybrani na kadencję 2018 – 2023 złożyli ślubowanie. Dokonał go także prezydent miasta Andrzej Nowakowski, wybrany na tę funkcję już po raz trzeci z rzędu. Przewodniczącym Rady Miasta ponownie został Artur Jaroszewski. Do zaskakującej sytuacji doszło podczas wyboru wiceprzewodniczących. Prawo i Sprawiedliwość nie ma swojego przedstawiciela w prezydium rady. W poprzednich kadencjach swoich reprezentantów miały wszystkie kluby radnych.
Zanim rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta w kadencji 2018 – 2023, została podpisana umowa koalicyjna pomiędzy Koalicją Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym. – To efekt bardzo dobrej współpracy w ostatnich czterech latach, kiedy wspólnie braliśmy odpowiedzialność za rozwój naszego miasta – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas podpisywania umowy. – Zobowiązujemy się do dalszego współdziałania na wszystkich obszarach. Jesteśmy przekonani, że nasza dotychczasowa współpraca służyła mieszkańcom Płocka.
Prezydent zadeklarował także kooperację z samorządem województwa. Tomasz Kominek, który podpisał porozumienie w imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego, podkreślał, że Mazowsze to dziś najlepiej rozwijający się region w kraju. – W ostatniej kadencji Płock był na Mazowszu liderem w kwestii pozyskiwania środków europejskich – mówił. – Mam nadzieję, że dalsza współpraca pozwoli utrzymać tę pozycję.
Pierwszą sesję otworzył radny-senior Jerzy Seweryniak W jej prowadzeniu pomagał mu najmłodszy z radnych Łukasz Chrobot. Porządek obrad, ustalony pierwotnie przez komisarza wyborczego, został poszerzony między innymi o ustalenie liczby wiceprzewodniczących oraz o ich wybór.
Na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta była tylko jedna kandydatura, którą zgłosił radny Tomasz Maliszewski.

Jacek Danieluk
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Płocki raport drogowy 19 marca

Informujemy, gdzie 19 marca 2019 r. będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla …