Ostatni kupon, głosowanie dobiega końca

Jeszcze tylko w tym tygodniu czytelnicy Tygodnika Płockiego, Gazety Wyborczej Płock oraz słuchacze radiamixx.pl mogą oddawać głosy na wybranych przez Kapitułę kandydatów. Wybór jest ogromny i bardzo często nieoczywisty, a wśród nominowanych znaleźli się także przedstawiciele dyscyplin, które nigdy nie gościły na naszych listach. Warto dodać, że w tym roku więcej jest pań, które rywalizują z mężczyznami oraz drużynami, jak równe z równymi. Wyniki XVI Plebiscytu zostaną ogłoszone 12 lutego podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

16 lat temu, gdy reaktywowany został Plebiscyt na sportowca i trenera roku, nie wiedzieliśmy, jak długo czytelnicy będą chcieli brać udział w oddawaniu głosów na tych, którzy dostarczają nam emocji, przyciągają kibiców na hale sportowe i stadiony, stają na podium najważniejszych imprez krajowych i międzynarodowych.

Okazało się jednak, że czytelnicy Tygodnika Płockiego i Gazety Wyborczej Płock bardzo chcą docenić wysiłki sportowców i chętnie oddają na nich głosy, udowadniając, że interesują się sportem i żyją imprezami z udziałem płocczan.

W tym roku, jak zwykle zresztą, Kapituła nominująca sportowców i trenerów miała bardzo trudne zadanie. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że zaproponujemy czytelnikom głosowanie na 17 sportowców i 8 trenerów. Wiele osób z nominowanych znalazła się na liście po raz pierwszy.

Wielokrotnie pisaliśmy na łamach Tygodnika Płockiego o sukcesach sportowców, których uhonorowaliśmy, nominując ich do tytułu sportowca i trenera 2018 roku. Przypomnijmy największe ich sukcesy i kody do głosowania.

BHT Auto Forum Petra Płock – zdobywcy Pucharu Polski w piłce ręcznej plażowej (kod do głosowania SMS-owego TPS.1)

BÓGDAŁ WOJCIECH – mistrz świata w motoparalotniarstwie (TPS.2),

CIEŚLAK PATRYK – brązowy medalista mistrzostw Polski w judo (TPS.3),

DASZKIEWICZ MAŁGORZATA – biegi z przeszkodami (TPS.4),

DOMERADZKI JANEK – IV miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Czechach (TPS.5),

FABISIAK KAMIL zdobywca 5 złotych medali w mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach (TPS.6),

GOMOLA MICHAŁ I MACIEJ – brązowi medaliści mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych (TPS.7),

JAROSZEWSKI PIOTR – mistrz Polski w tenisie na wózkach (TPS.8),

MARTYNA LEWANDOWSKA – złoty medal MP juniorek i brązowy MP seniorek w skoku wzwyż (TPS.9),

KRZYWIŃSKI WOJCIECH srebrny medalista w Drużynowych Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych (TPS.10),

MIKOŁAJEWSKI GABRIEL – zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 m przez płotki (TPS.11),

MIKUŁA MICHAŁ – mistrz Polski juniorów w tenisie, członek kadry narodowej (TPS.12),

MOTYLSKA ALEX – rekordzistka świata w biegu na 48 godzin (TPS13),

PAWŁOWSKI ADRIAN – IV miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w wioślarstwie (TPS.14),

SPR WISŁA PŁOCK – srebrny medal Mistrzostw Polski seniorów (TPS.15),

WISŁA PŁOCK – V miejsce w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy (TPS.16),

ŻOŁEK ANNA – brązowy medal w mistrzostwach Polski w boksie (TP.17).

Jak głosować na najpopularniejszego trenera?

JERZY BRZĘCZEK – piłka nożna, zespół seniorów Wisły Płock (TPT.1),

JANKOWSKI WOJCIECH – wioślarstwo (TPT.2),

JAROSIŃSKI LESZEK – judo (TPT.3),

KAROLAK JACEK – wioślarstwo (TPT.4),

KOWAL KONRAD – boks (TPT.5),

NISZTOR MIROSŁAW – lekkoatletyka (TPT.6),

WILCZYŃSKI JACEK – tenis (TPT.7),

ZAŁĘSKI ADAM – badminton (TPT.8).

Karty zatem zostały rozdane i teraz nie pozostaje nic innego, jak nagrodzić swoim głosem tych, którzy w poprzednim roku robili wszystko, by stanąć na najwyższym stopniu podium, osiągnąć najlepszy czas, zdobyć najwięcej punktów, a nawet oddać więcej ciosów.

Nasi kandydaci mocno trenowali, starali się wypaść możliwie najlepiej w najważniejszych dla nich zawodach, wygrywać mecze, pokonywać przeciwników w ringu i udowadniać, że ciężką pracą można dojść naprawdę daleko.

Regulamin głosowania publikujemy obok, warto zapoznać się z jego treścią i wziąć udział w głosowaniu na kuponach i za pomocą SMS-ów. Nominowani czekają na państwa głosy, od nich zależeć będzie, czy poczują się docenieni i dostaną poteżną dawkę energii na kolejny sezon.

To już ostatnia szansa na oddawanie głosów. Z doświadczenia wiemy, że przez ostatni tydzień przychodzi do redakcji najwięcej kuponów, wysyłanych jest również najwięcej SMS-ów. Walka trwa do ostatniej chwili.

Jak co roku planujemy uroczyste ogłoszenie wyników XVI Plebiscytu. Relację z tych wydarzeń będzie można obejrzeć na żywo 22 lutego od godz. 18.00 na stronie tp.com.pl. We wtorek 26 lutego zamieścimy na łamach Tygodnika obszerną relację z uroczystości rozdania statuetek i rozmowy ze zwycięzcami Plebiscytu.

Organizatorami XVI Plebiscytu są: Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza Płock, radiomixx.pl oraz MOSiR Płock. Partnerami imprezy są: Kwiaciarnia Kliwia, AMOS Boutique, Drukarnia Szmydt i Coca Cola.

Jola Marciniak
D. Ossowski