Głosowanie czas zacząć

Na liczne telefony i e-maile od czytelników odpowiadamy. Jak co roku, już po raz 16. organizujemy Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2018 roku w Płocku. Nie wyobrażamy sobie, żeby nie pokazać i nie nagrodzić: najlepszych, najpopularniejszych, najbardziej pracowitych, najszybszych, najskuteczniejszych, najsilniejszych, a także najwaleczniejszych sportowców oraz trenerów, którzy szkolili naszych płockich zawodników, by ci odnosili sukcesy, nie tylko na arenach krajowych, także za granicą.
Tradycyjnie, jak co roku, bardzo trudno było nam wybrać dziesięciu kandydatów do tytułu Sportowca Roku i pięciu do tytułu Trenera Roku. Dlatego postanowiliśmy zaproponować czytelnikom siedemnaście pozycji w kategorii Sportowiec Roku – w jednym przypadku mamy braci – i ośmiu szkoleniowców, na których można oddawać głosy. Warto już teraz wyciąć kupon z Tygodnika Płockiego lub Gazety Wyborczej Płock i oddać głos na kandydatów, których podziwialiśmy za ubiegłoroczne sukcesy.
Wśród kandydatów na Sportowca Roku 2018 mamy przedstawicieli 13 dyscyplin sportowych, wśród tych, którzy walczą o tytuł Trenera Roku 2018 – siedem. Wybór będzie na pewno trudny, ale Sportowca i Trenera wybieramy po raz 16. Czytelnicy, a wśród nich kibice, dobrze wiedzą, kto ich zdaniem odniósł największy sukces, kto poczynił największe postępy, a przed kim jest dopiero początek kariery.
W najbliższych numerach Tygodnika Płockiego będziemy się starali przybliżać sylwetki kandydatów do tytułu Sportowca i Trenera 2018 roku w Płocku. Napiszemy o ich największych sukcesach, po odniesieniu których trafili na naszą listę. Do czytelników należy wybór, komu oddać głos. A właściwie głosy, bo jak co roku nie ma żadnych ograniczeń w oddawaniu głosów na naszych kandydatów.
Z numerem 1 w naszym Plebiscycie są piłkarze ręczni plażowi, którzy w 2018 roku sięgnęli po Puchar Polski. Oddając głos na drużynę BHT Auto Forum Petra Płock, głosujesz na: Artura Niesłuchowskiego, Filipa Kopra, Adriana Fiodora, Patryka Orędowicza, Miłosza Ruppa, Tomasza Wiśniewskiego, Marcina Miedzińskiego, Łukasza Niedzielaka, Michała Kwiatkowskiego, Jarosława Suskiego, Bartosza Wojdaka, Konrada Kopra i Kacpra Adamskiego.

Reklama

 
Patryk Cieślak, zawodnik Judo Kano Płock, wychowanek trenera Leszka Jarosińskiego jest jednym z najlepszych i najcięższych zawodników judo w Polsce. Jego największym ubiegłorocznym sukcesem jest brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii +100 kg. Judoka jest oczywiście członkiem kadry narodowej.
Małgorzata Daszkiewicz, znana w kręgach biegaczy jako Freak Girl jest jedną z najlepszych na świecie zawodniczek w biegach z przeszkodami. W 2018 roku Małgorzata często stawała na podium zawodów, ale największym sukcesem był srebrny medal mistrzostw świata, które rozgrywane były w Londynie.
Dziwne byłoby, gdyby na liście kandydatów zabrakło wioślarzy, członków PTW Płock. W 2018 roku zawodnicy klubu zdobyli wiele medali, ale najwartościowsze sukcesy odnieśli: Janek Domeradzki, podopieczny trenera Jacka Karolaka oraz Adrian Pawłowski, którego prowadzi Wojciech Jankowski.
Janek, obok medali zdobytych na krajowych regatach, zajął IV miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Czechach, zaś Adrian wywalczył srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Świata w Szanghaju. Obecnie został powołany do kadry narodowej seniorów.
O Kamilu Fabisiaku można napisać jedno – to najlepszy tenisista na wózkach w 2018 roku w Polsce. Kamil stanął na najwyższym stopniu podium we wszystkich najważniejszych krajowych imprezach. Zdobył pięć złotych medali i nie oddał nikomu tytułu mistrza Polski.
Jego trener, Jacek Wilczyński jest bardzo dumny z osiągnięć podopiecznego. Drugim przedstawicielem tej dyscypliny sportu jest Piotr Jaroszewski, który ma na swoim koncie złoty medal w grze podwójnej z Kamilem oraz złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski.
Bracia Gomola, Maciej i Michał są przedstawicielami dyscypliny, która wydawałoby się, że ma swoje najlepsze lata za sobą. A jednak stale w Płocku są zawodnicy, którzy grają w badmintona. Bracia pokazali, że znowu mogą stawać na podium. Starszy z braci, Michał w 2018 roku stanął na najniższym stopniu podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej mężczyzn, zaś młodszy, członek kadry narodowej, wywalczył brązowy medal w MP juniorów. Trenerem obu zawodników jest Adam Załęski.
Martyna Lewandowska, zawodniczka MLKS Płock, wychowanka trenera Mirosława Nisztora zaliczyła znakomity sezon. Trafiła do kadry narodowej po tym, jak wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski juniorów w skoku wzwyż i wypełniła minimum na mistrzostwa świata. Poleciała do Finlandii i zajęła VIII miejsce wśród juniorów. Po powrocie zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski seniorów, skacząc na wysokość 184 cm.

Reklama

 
Od wielu lat jest kandydatem do tytułu Sportowca Roku płocki zawodnik, zajmujący się modelarstwem kosmicznym – Wojciech Krzywiński. Największym ubiegłorocznym sukcesem reprezentanta Polski było zdobycie srebrnego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych.
Po raz pierwszy na liście kandydatów do tytułu Sportowca Roku jest Gabriel Mikołajewski, zawodnik MUKS Płock. Największym sukcesem płockiego zawodnika jest zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 m przez płotki. Warto zapamiętać to nazwisko, chłopak dopiero rozpoczyna swoją karierę.
Może nie wszyscy jeszcze wiedzą, ale mamy w Płocku młodziutkiego tenisistę, który już marzy o turniejach wielkoszlemowych. Na razie Michał Mikuła ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski w grze pojedynczej i deblowej, jest też brązowym medalistą w grze mieszanej.
Alex Motylska uprawia niesamowicie trudną dyscyplinę sportową. Zawodniczka Klubu Płock Biega No Age Limit została w 2018 roku rekordzistką świata w kategorii do lat 21 w 48-godzinnym biegu, podczas którego przebiegła 264 km. Wydaje się niemożliwe, a jednak widać, że można.
Piłkarze ręczni Orlen Wisły w 2018 roku zdobyli tylko jeden medal, srebrny Mistrzostw Polski. Nie udało im się awansować do TOP 16 Ligi Mistrzów, ani być finalistą Pucharu Polski. Za miejsce na podium otrzymują nominację w Plebiscycie.
Na liście kandydatów nie mogło zabraknąć piłkarzy nożnych, walczących w Ekstraklasie piłkarskiej. W 2018 roku podopieczni Jerzego Brzęczka mieli ogromną szansę na wywalczenie udziału w europejskich pucharach, ale niestety z niej nie skorzystali. Musieli zadowolić się V miejscem, ale i tak dostarczyli kibicom wielu emocji, wygrywając z najlepszymi polskimi drużynami.
Listę kandydatów na Sportowca Roku zamyka Ania Żołek, przedstawicielka Wisły Płock, ale dyscypliny, która nigdy nie gościła w Plebiscycie. Ania jest brązową medalistką Mistrzostw Polski w boksie, wychowanką trenera Konrada Kowala.
Znamy wszystkich kandydatów, teraz nie pozostaje nic innego, jak wziąć do ręki długopis lub telefon i oddać głos dla osoby, która odniosła sukces w 2018 roku.

Jola Marciniak
fot. D. Ossowski

Przypomnijmy największe sukcesy sportowców i kody do głosowania.

BHT Auto Forum Petra Płock – zdobywcy Pucharu Polski w piłce ręcznej plażowej (kod do głosowania SMS-owego TPS.1),

BÓGDAŁ WOJCIECH – mistrz świata w motoparalotniarstwie (TPS.2),

CIEŚLAK PATRYK – brązowy medalista mistrzostw Polski w judo (TPS.3),

DASZKIEWICZ MAŁGORZATA – biegi z przeszkodami (TPS.4),

DOMERADZKI JANEK – IV miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Czechach (TPS.5),

FABISIAK KAMIL – zdobywca 5 złotych medali w mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach (TPS.6),

GOMOLA MICHAŁ I MACIEJ – brązowi medaliści mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych (TPS.7),

JAROSZEWSKI PIOTR – mistrz Polski w tenisie na wózkach (TPS.8),

MARTYNA LEWANDOWSKA – złoty medal MP juniorek i brązowy MP seniorek w skoku wzwyż (TPS.9),

KRZYWIŃSKI WOJCIECH – srebrny medalista w Drużynowych Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych (TPS.10),

MIKOŁAJEWSKI GABRIEL – zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 m przez płotki (TPS.11),

MIKUŁA MICHAŁ – mistrz Polski juniorów w tenisie, członek kadry narodowej (TPS.12),

MOTYLSKA ALEX – rekordzistka świata w biegu na 48 godzin (TPS13),

PAWŁOWSKI ADRIAN – IV miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w wioślarstwie (TPS.14),

SPR WISŁA PŁOCK – srebrny medal Mistrzostw Polski seniorów (TPS.15),

WISŁA PŁOCK – V miejsce w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy (TPS.16),

ŻOŁEK ANNA – brązowy medal w mistrzostwach Polski w boksie (TP.17).

Jak głosować na najpopularniejszego trenera?

JERZY BRZĘCZEK – piłka nożna, zespół seniorów Wisły Płock (TPT.1),

JANKOWSKI WOJCIECH – wioślarstwo (TPT.2),

JAROSIŃSKI LESZEK – judo (TPT.3),

KAROLAK JACEK – wioślarstwo (TPT.4),

KOWAL KONRAD – boks (TPT.5),

NISZTOR MIROSŁAW – lekkoatletyka (TPT.6),

WILCZYŃSKI JACEK – tenis (TPT.7),

ZAŁĘSKI ADAM – badminton (TPT.8).

Chcąc oddać głos na Sportowca, wysyłamy SMS na numer 71051 (koszt 1,23 zł z VAT), w treści wpisując: TPS (kropka) numer kandydata, np. TPS. 50
Chcąc oddać głos na Trenera, wysyłamy SMS na numer 71051 (koszt 1,23 zł z VAT), w treści wpisując: TPT (kropka) numer kandydata, np. TPT. 55