Zwyciężył José Kanté

Sezon 2017/2018 dobiegł końca. Mało tego, przed tygodniem rozpoczęły się przygotowania do kolejnych już, trzecich rozgrywek ekstraklasy z udziałem Wisły Płock. Po ostatnim meczu ogłoszono wiele konkursów, w których wysokie miejsca zajmowali Nafciarze, ale najciekawszy jest ten ogłoszony przez Wisłę Płock, w którym kibice wybierali najlepszego zawodnika.
W jesiennej edycji poprzedniego sezonu, wspólnej zabawie kibiców i klubu, internetową rywalizację wygrał Gruzin Giorgi Merebaszwili. Pomocnik Wisły nie miał szans na potwierdzenie sympatii kibiców, bo po odniesionej kontuzji ostatnich kilka tygodni pauzował.
Pewnie brak w ostatnich meczach w składzie drużyny Wisły Merebaszwilego sprawił, że w rywalizacji o tytuł najlepszego w całym sezonie zwyciężył napastnik José Kanté, który znakomicie rozpoczął rozgrywki w 2018 roku, strzelając w dwóch pierwszych meczach cztery gole.
Wybór piłkarza sezonu 2017/2018 nie był łatwy. Kilku, a nawet kilkunastu zawodników miało ogromny wpływ na to, że zespół zakończył rywalizację na V miejscu w tabeli. Niewiele brakowało, a byłby wyżej.
Na konkurs nadesłanych zostało około tysiąca głosów, komentarzy na Facebooku i wiadomości mailowych. Aż 37,8 proc. wszystkich głosów oddanych zostało na hiszpańskiego napastnika. Kolejne miejsca na podium zajęli: Damian Szymański – 17,4 proc. oraz Cezary Stefańczyk – 13,6 proc.
27-letni José Kanté zagrał w 30 meczach, w których zdobył 9 goli, zanotował też jedną asystę. Jednak najważniejsza bramka w jego wykonaniu nie została uznana przez sędziego. Mowa o golu strzelonym prawidłowo w meczu ostatniej kolejki, której nie uznał sędzia Piotr Lasyk, co ostatecznie zadecydowało o zajęciu V, a nie IV miejsca w rozgrywkach, dającego drużynie start w europejskich pucharach.
Dodajmy tylko, że zawodnik nie przyjął oferowanej przez klub, jednej z najbardziej atrakcyjnych ofert, jakie złożone zostały zawodnikowi w historii Wisły, tłumacząc, że chce opuścić Polskę, by być bliżej swojej rodziny.
Przed wyjazdem zapewniał, że nie zagra w żadnej innej polskiej drużynie, tymczasem przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do klubu zgłosiła się Legia, że chce przetestować zawodnika.
Wyniki głosowania na piłkarza sezonu 2017/2018
1. José Kanté – 37,8 proc. głosów
2. Damian Szymański – 17,4 proc. głosów
3. Cezary Stefańczyk – 13,6 proc. głosów
4. Arkadiusz Reca – 7,5 proc. głosów
5. Semir Štilić – 7,2 proc. głosów
6. Dominik Furman – 6,5 proc. głosów
7. Giorgi Merebaszwili – 6 proc. głosów
8. Thomas Dähne, Nico Varela, Konrad Michalak – po 1 proc. głosów
9. Seweryn Kiełpin, Alan Uryga, Damian Rasak – po 0,5 proc. głosów
W ten sposób Kanté dołączył do grona zwycięzców klubowego plebiscytu. W ostatnich latach, dwukrotnie triumfowali: Arkadiusz Reca i Dominik Furman, a jesienią 2017 roku najlepszym okazał się Merebaszwili.
Świetna runda wiosenna w wykonaniu José Kante, który zdobył w cztery miesiące 7 bramek, zapewniła Hiszpanowi nie tylko miano najlepszego strzelca drużyny, ale także tytuł najlepszego zawodnika Wisły Płock.

Jol.
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Płocczanie wychodzą z grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali z wicemistrzem Hiszpanii Abanca Ademar Leon 25:23 (9:10) w …

Pozostajemy liderem grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii Wacker Thun 25:23 (14:13) …