Zdrahala nowym rozgrywającym

Na dwa lata podpisał kontrakt z SPR Wisłą Płock czeski rozgrywający Ondřej Zdrahala, król strzelców Mistrzostw Europy 2018. – Szukaliśmy zawodnika na pozycję środkowego rozgrywającego i rzucającego dużo goli. Ondřej Zdráhala pokazał swoje możliwości podczas EURO 2018 w Chorwacji. Mam nadzieję, że w Płocku udowodni, że stać go na znacznie więcej – powiedział dyrektor sportowy SPR Wisła Płock Michał Zołoteńko.
Płock czeka spora rewolucja kadrowa w nowym sezonie. Wiadomo, że z drużyny odejdą: Gilberto Duarte, którego kontrakt mógł obowiązywać przynajmniej jeszcze rok, Maciej Gębala, który wykorzystał propozycję z Bundesligi oraz Sime Ivic, Valentin Ghionea i Mateusz Piechowski.
W ich miejsce od nowego sezonu barw płockiego klubu będą bronić: Renato Sulic, Żiga Mlakar, Mateusz Góralski i Ondřej Zdráhala, król strzelców ostatnich mistrzostw Europy.
– Zależało nam na podpisaniu kontraktu z zawodnikiem ogranym, który od razu da nam konkretną jakość. Obserwując czeskiego rozgrywającego, widać było, że jest on głodny gry, a na dodatek ma sporo do udowodnienia. Płocka drużyna wydaje się znakomitym miejscem dla zawodnika, który chce rozwinąć skrzydła – zapowiada Michał Zołoteńko.
Zdaniem dyrektora sportowego klubu właśnie takim zawodnikiem jest Ondřej Zdráhala. – Czech jest teraz w życiowej formie. W nowym sezonie ma być reżyserem naszej gry. Wspomoże także młodszych kolegów doświadczeniem i wiedzą – zapewnia.
Po mistrzostwach Europy, jak można się było spodziewać, Czechem interesowało się kilka klubów. Ostatecznie zawodnik uznał, że Orlen Wisła będzie dla niego najlepszym wyborem.
34-letni Ondřej Zdráhala od 2016 roku broni barw szwajcarskiego TSV St. Otmar St. Gallen, gdzie w swoim pierwszym sezonie zdobył 134 bramki. Przed laty występował w klubach: Baník Karviná, TV Großwallstadt, Bodř HK czy ASV Hamm-Westfalen.
W 2018 roku na Mistrzostwach Europy był kapitanem reprezentacji Czech, która okazała się „czarnym koniem” zawodów. Nie da się ukryć, że ogromną zasługę ponosi Ondřej Zdráhala – najlepszy strzelec mistrzostw, zdobywca 56 goli.
Nowy płocki rozgrywający wystąpił również w Mistrzostwach Świata 2015 oraz Mistrzostwach Europy 2010. W reprezentacji Czech więcej występów na swoim koncie mają jedynie legendarni Jan Filip oraz Filip Jicha.

Jol.
fot. SPR Wisła Płock

Zobacz kolejny artykuł

Teraz Ojrzyński

Po porażce 0:1 w meczu z Piastem Gliwice z posadą szkoleniowca pożegnał się Kibu Vikuňa …