Zabrakło armat

ORLEN Wisła – Vardar Skopje 22: 26 (9: 13)

W pojedynku najwyższych – według EHF zespół ORLEN Wisły (średnia 185,2 cm) – z najcięższymi, czyli ekipą Vardaru (średnia waga 97,2 kg), lepsi okazali się goście, pokonując w 1. kolejce grupy A zespół z Płocka 26: 22.
Historia spotkań ORLEN Wisły i Vardaru nie była do tej pory najlepsza dla płockiego zespołu, dwukrotnie bowiem został wyeliminowany przez rywali. W sezonie 2014/2015 płocczanie przegrali stosunkiem bramek w dwumeczu 52: 57, choć w Płocku wygrali 32: 26. Następny mecz w Płocku zakończył się remisem 30: 30, ale w rewanżu ORLEN Wisła przegrała 24: 25 i ponownie Vardar awansował do TOP 8. W sezonie 2016/2017 mistrz Macedonii był rewelacją rozgrywek, ostatecznie wygrywając Ligę Mistrzów. Do niedzielnego pojedynku Vardar w Płocku jeszcze nie wygrał.
Pierwszego gola w meczu strzelił budzący postrach, najcięższy i najwyższy zawodnik Ligi Mistrzów (215/135) Dainis Kristopans. Szybko też okazało się, że bramkarz gości Arpad Sterbik jest w dobrej formie, a płocczanom trudno było go pokonać.
Po pierwszym naporze gości, którzy w 8. min prowadzili 5: 2 (trzy gole Kristopansa), płocczanie opanowali nerwy, zaczęli skuteczniej grać w obronie i zdobywać bramki. W 17. min Michał Daszek z rzutu karnego zdobył kontaktowego gola na 5: 6 i od tego momentu ORLEN Wisła nie pozwoliła na zdobycie więcej niż dwóch goli przewagi.
Coś zacięło się w grze płocczan w 23. min, przy stanie 8: 9. Trener Piotr Przybecki trochę pomieszał w składzie i przez kolejne 5 min ORLEN Wiśle nie udało się pokonać Sterbika. Niemoc przerwał Sime Ivic, ustalając wynik na 9: 12, ale goście jeszcze przed przerwą powiększyli różnicę do wyniku 9: 13.
Tuż po przerwie goście się pogubili. Najpierw Marcin Wichary obronił rzut Kristopansa, rzucił gola José de Toledo i dorzucił dwie na pustą bramkę Michał Daszek. W 32. min było 12: 13, a w 36., po golu Marka Tarabochii, remis 13: 13. Ogromna w tym zasługa Wicharego, który złapał kilka ważnych piłek i trzymał wynik spotkania.
Niestety przez kolejne pięć minut piłkarze ORLEN Wisły nie mogli pokonać Sterbika. Udało się to dopiero Toledo w 43. min, co ponownie dało płockiej ekipie bramkę kontaktową 14: 15. Chwilę później, po golu Gilberto Duarte, był remis 15: 15, po czym trener Vardaru Raul Gonzales wziął czas.
Jak się okazało, pomogło, bo gościom znów udało się odskoczyć na trzy, a w 54. min na cztery gole (17: 21). W 57. min o przerwę w grze poprosił Raul Gonzales, bo jego ekipa wygrywała tylko 21: 19. Różnicy już nie udało się zmniejszyć, Vardar po raz pierwszy wygrał w ORLEN Arenie.
Płocczanie mieli za mało amunicji, by wygrać mecz. Nie wystarczyła dobra gra w obronie i świetna dyspozycja Wicharego, potrzebne były jeszcze armaty, a tych w niedzielny wieczór po płockiej stronie było za mało. Szczelna obrona Vardaru, świetny Sterbik w bramce i niemal wszyscy zawodnicy strzelający bramki wywalczyli pierwsze dwa punkty na wyjeździe.
Nie pomogli kibice, którzy robili wszystko, by dopingować piłkarzy ORLEN Wisły, zostawiając na parkiecie mnóstwo sił i serca.
ORLEN Wisła: Marcin Wichary, Adam Borbely – Michał Daszek 6, Gilberto Duarte 1, Przemysław Krajewski 3, Nemanja Obradovic, Valentin Ghionea, Tomasz Gębala, Sime Ivic 4, Marko Tarabochia 3, Maciej Gębala, Igor Żabic 1, Lovro Mihic, Jose de Toledo 4.
Vardar: Arpad Sterbik – Stojanche Stoilov 2, Dainis Kristopanis 4, Rogerio Ferreira, Jorge Maqueda 1, Igor Karacic 2, Ilja Abutovic, Joan Canellas 2, Luka Cindric 2, Ivan Cupic 3, Timur Dibirow 3, Danil Sziszkariew 2, Vuko Borozan 5.
Pozostałe wyniki: Rhein Neckar Lowen – Paris Saint Germain 31: 31, HBC Nantes – Pick Szeged 30: 26, IFK Kristianstadt – HC PPD Zagrzeb 28: 28.
Płocczanie po 1. kolejce zajmują ostatnie miejsce w tabeli, prowadzi HBC Nantes.
Zwycięstwo w Superlidze
Przed meczem Ligi Mistrzów ORLEN Wisła zagrała w swojej hali z Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 27: 21 (16: 12). W tabeli zbiorczej płocczanie zajmują 5. miejsce z kompletem zwycięstw, ale tylko z jednym punktem bonusowym.
ORLEN Wisła: Wichary, Morawski – Daszek 5, Mihić 1, Ghionea 3, Olkowski, Źabić, M. Gębala 1, Toledo 1, Tarabochia 2, Ivić 2, T. Gębala, Racotea 3, Krajewski 6, Duarte 3, Wołowiec.
ORLEN Wisła II z kompletem punktów
Na swoją korzyść rozstrzygnęli spotkanie wyjazdowe z drużyną Polski Cukier Pomezania Malbork zawodnicy występujący w barwach ORLEN Wisły II. Płocczanie zostali nagrodzeni za walkę do końca i wiarę w zwycięstwo, bo na prowadzenie wyszli dopiero w 38. min pojedynku. Ostatecznie wygrali 24:27 (14:15).
ORLEN Wisła II: Ruciński, Rybicki – Janiszewski, Kondracki 1, Skibiński 2, Olkowski 3, Sowul, Rupp 10(7k), Wołowiec 6, Wojdak 3, Woźniak 1. Jol.

Młodzi lekkoatleci z PTT Delta Płock poprawiają wyniki

W mistrzostwach Polski sztafet w Krakowie wystartowała reprezentacja PTT Delta, Sekcja Lekkoatletyczna. Zawodniczki ze sztafety …