XV Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera 2017 roku

Od 2 stycznia rozpoczynamy głosowanie na najpopularniejszego sportowca i trenera. Przez pięć kolejnych tygodni czytelnicy będą wypełniali kupony, oddawali głosy na swoich faworytów. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone 10 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu.
15 lat temu, gdy reaktywowany został Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera roku, nie wiedzieliśmy, jak długo czytelnicy będą chcieli brać udział w oddawaniu głosów na tych, którzy dostarczają nam emocji, przyciągają kibiców na hale sportowe i stadiony, stają na podium najważniejszych imprez krajowych i międzynarodowych.
Okazało się jednak, że czytelnicy Tygodnika Płockiego i Gazety Wyborczej Płock bardzo chcą docenić wysiłki sportowców i chętnie oddają na nich głosy, udowadniając, że interesują się sportem i żyją imprezami z udziałem płocczan.
W tym roku Kapituła nominująca sportowców i trenerów miała bardzo trudne zadanie. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że na 15-lecie Plebiscytu zaproponujemy 15 kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca i 7 trenerów. Zdecydowana większość z nominowanych znalazła się na liście po raz pierwszy.
Kibice doskonale znają motoparalotniarza Wojciecha Bogdała, który w 2017 roku we Wrocławiu zdobył złoty medal The World Games, medalistę mistrzostw Polski, pływaka Damiana Chrzanowskiego, tenisistę na wózkach, jednego z najlepszych w Polsce Kamila Fabisiaka oraz odnoszącego sukcesy, najlepszego debiutanta zawodów driftowych w USA, Piotra Więcka.
Bardzo popularni są, choć nigdy nie byli nominowani indywidualnie, tylko wspólnie ze swoją drużyną: bramkarze – Seweryn Kiełpin z Wisły i Marcin Wichary z ORLEN Wisły oraz król strzelców Klubowych Mistrzostw Europy w piłkę ręczną plażową – Miłosz Rupp z BHT Auto Forum Petra Płock.
Sporty walki reprezentuje najlepszy kick boxer w Pucharze Świata z Dublina Mateusz Dymek, a tenis ziemny, aktualny mistrz Polski juniorów – Michał Mikuła, którego talentem zachwyca się Wojciech Fibak, wróżąc niespełna 18-letniemu zawodnikowi wielką karierę.
Na liście kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca znalazła się jedyna w tym gronie kobieta, Martyna Lewandowska, mistrzyni Polski juniorek młodszych i wicemistrzyni świata w skoku wzwyż, podopieczna Mirosława Nisztora, który został nominowany do tytułu Najpopularniejszego Trenera 2017 roku.
Zachęcamy czytelników do oddawania głosów na Przemysława Głoskowskiego, zwycięzcę Runmageddonu i najlepszego katorżnika w Polsce oraz na najlepszego polskiego triathlonistę, Łukasza Kalaszczyńskiego. O obu panach, najlepszych w swoich dyscyplinach w Polsce, pisaliśmy w świątecznym numerze TP.
Wielkim sukcesem zakończyła się walka męskiej drużyny tenisa stołowego Victorii Repro o awans do I ligi. Od nowego sezonu podopieczni trenera Janusza Roznera zdobywają już punkty na zapleczu Ekstraklasy. Jedynym zawodnikiem, który reprezentował zespół w II, a teraz w I lidze jest Marcin Woskowicz.
Listę nominowanych do tytułu zamykają: wioślarz, reprezentant Polski i uczestnik Akademickich Mistrzostw Świata Łukasz Krajewski oraz MVP i mistrz Polski juniorów w piłkę ręczną, Aleksander Olkowski, zawodnik drużyny prowadzonej przez Bogdana Janiszewskiego i Roberta Jankowskiego.
Zdajemy sobie sprawę, że każdy z kandydatów zasłużył na tytuł Najpopularniejszego Sportowca. Osiągnięte przez nominowanych zawodników wyniki czekają teraz na uznanie i głosy czytelników, którzy w ten sposób mogą im podziękować za ogromny wysiłek i poświęcenie.
W drugim z Plebiscytów czytelnicy mogą wybrać Najlepszego Trenera 2017 roku. Obok Mirosława Nisztora, Janusza Roznera i duetu Janiszewski/Jankowski czytelnicy mogą oddać głos na szkoleniowców najpopularniejszych dyscyplin w Płocku, czyli prowadzącego drużyny LOTTO Ekstraklasy, Superligi oraz Ligi Mistrzów – Jerzego Brzęczka, a także trenera kadry narodowej Piotra Przybeckiego. Wśród nominowanych są również trener zespołu piłki ręcznej kobiet SMS ZPRP Płock Artur Piechota oraz Grzegorz Wenerski, który wprowadził ekipę Wisły do Centralnej Ligi Juniorów.

Nagrody dla głosujących
Czytelnicy, którzy wezmą udział w plebiscytowym głosowaniu, staną przed szansą zdobycia jednej z nagród. Aby zdobyć nagrodę, należy zagłosować na ulubionego sportowca lub trenera nominowanego w plebiscycie, a potem przysłać maila na adres listy@plock.wyborcza.pl lub jola.marciniak@wp.pl z odpowiedzią na pytanie: Dlaczego kandydat, na którego głosowałem/am, powinien zostać Najpopularniejszym Sportowcem/Trenerem Roku 2017 w Płocku? Nagrodzimy autorów najciekawszych odpowiedzi, które powinny mieć nie więcej niż 160 znaków.
Uwaga! Wśród nagród będzie samochód na weekend i gadżety sportowe

Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Nie dali szans rywalom

Znakomicie to za małe słowo, by określić sobotni występ płockich piłkarzy ręcznych przed własną publicznością. …

Wychowałem się na płockiej ziemi…

Z trenerem Wisły Płock, Dariuszem Dźwigałą, w przerwie na reprezentację rozmawia Jola Marciniak – Poprosiłam …