X Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2012 roku

Może trudno w to uwierzyć, ale już po raz dziesiąty kibice wybierać będą Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2012 roku. Wysyłając do redakcji Tygodnika Płockiego i Gazety Wyborczej Płock wypełnione kupony, oddajemy głos na tych, którzy odnieśli największe sukcesy. Rozstrzygnięcie jubileuszowego plebiscytu zaplanowaliśmy na 2 lutego 2013 roku, kiedy to odbędzie się ogłoszenie wyników i Bal Mistrzów Sportu.
W tym roku wyjątkowo proponujemy czytelnikom tylko osiem pozycji w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2012 i czterech kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Trenera Roku 2012. Komisja, która wybierała kandydatów, miała twardy orzech do zgryzienia. Jak co roku, na liście sportowców mogli znaleźć się tylko seniorzy lub młodzieżowcy. Ze sporej grupy sportowców, którzy odnieśli w tym roku sukcesy, wybraliśmy ósemkę najlepszych z najlepszych.
Po raz pierwszy na liście kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Roku 2012 znalazł się przedstawiciel sportów motorowych Michał Bąkiewicz, kierowca rajdowy i wyścigowy, który sezon startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski zakończył tytułem wicemistrza w grupie HSJ (samochody turystyczne i GT homologowane w latach 1982 – 1990).
Po raz pierwszy w gronie kandydatów znalazła się także Dorota Smorzewska, judoczka UKS Judo Sensei, która zaliczyła znakomity sezon, przypieczętowany srebrnym medalem młodzieżowych mistrzostw Polski. Dorota jest w kadrze narodowej i coraz lepiej radzi sobie na imprezach międzynarodowych. Poznały ją już rywalki seniorki, choć w tej dyscyplinie sportu bardzo trudno przebić się do wyższej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że nominacja do tytułu sportowca roku pozwoli jej bardziej rozwinąć skrzydła i wygrywać kolejne zawody.
Wśród nominowanych znaleźli się dwaj tenisiści na wózkach: Piotr Jaroszewski i Kamil Fabisiak. Obaj uczestniczyli w tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich w Londynie. Tradycyjnie znaleźli się na liście kandydatów Wojciech Krzywiński odnoszący sukcesy w modelarstwie kosmicznym oraz Kasia Żołnowska, jedyna w gronie nominowanych medalistka mistrzostw Polski w pływaniu.
Nie zawiedli kibiców wioślarze. Ósemka w składzie: Damian Salak, Damian Plewiński, Łukasz Lewandowski, Michał Mikołajewski, Konrad Wiśniewski, Kamil Zajkowski, Rafał Zajkowski, Konrad Pudlik oraz sternik Damian Wujkowski zajęli III miejsce podczas rozgrywanych w Poznaniu mistrzostw Polski seniorów. Zawodnicy mają też na swoim koncie złote, srebrne i brązowe medale w różnych łódkach w młodzieżowych mistrzostwach Polski, a bracia Zajkowscy, startując w deblu, stanęli na średnim stopniu podium regat seniorów w Brandenburgu oraz na najniższym w mistrzostwach w Poznaniu.
Od lat na liście kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Roku 2012 są piłkarze ręczni Wisły Płock. Będzie jeszcze okazja, by przedstawić całą drużynę, która przyciąga na swoje pojedynki tysiące płocczan. Na wygranym spotkaniu z Vive Kielce w Orlen Arenie wszystkie miejsca były zajęte, co oznacza, że halę odwiedziło ponad 5,5 tys. osób.
Dodajmy, że Wisła Płock to wicemistrz Polski, zespół, który znalazł się w Top 16 poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, a teraz awansował do fazy grupowej EHF Cup. Podopieczni trenera Larsa Waltera zajmują I miejsce w tabeli Superligi, są samodzielnym liderem, z ogromnym apetytem na zdobycie tytułu mistrza Polski.
Trzech z czterech nominowanych trenerów jest doskonale znanych płockim kibicom. Nie trzeba przedstawiać opiekuna wioślarzy Jacka Karolaka, trenera tenisistów na wózkach Jacka Wilczyńskiego, czy szkoleniowca piłkarzy ręcznych Larsa Walthera.
Debiutuje w tym gronie Wojciech Pudlik, trener judo, wychowanek którego – Patryk Ciechomski miał znakomity sezon. Zawodnik jest jeszcze juniorem, nie mógł więc znaleźć się wśród nominowanych sportowców, ale za rok, jeśli nadal będzie osiągał takie wyniki, może trafić na listę osób walczących o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Roku.
A teraz długopisy do rąk, trzeba wypełnić kupon i przynieść do redakcji. To czytelnicy, którzy będą oddawać swoje głosy, wybiorą Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2012 roku.    Jol.

Regulamin plebiscytu
Specjalne plebiscytowe kupony będziemy drukować w Tygodniku Płockim i Gazecie Wyborczej Płock. W TP ukażą się: 4, 11, 18, 31 grudnia oraz 8, 15 i 22 stycznia 2013. W GW kupony będą się ukazywać codziennie od 4 grudnia 2012 do 26 stycznia 2013 roku. Na pewno wystarczy kuponów, na których będzie można oddać jeden głos na wybranego sportowca i jeden na trenera. Jedna osoba może oddać nieograniczoną liczbę wypełnionych kuponów, ale są trzy warunki do spełnienia:
1. Stawiamy tylko jeden krzyżyk przy każdej kategorii, w ten sposób oddajemy jeden głos na sportowca i jeden na trenera;
2. Głos będzie ważny, gdy oprócz dwóch krzyżyków wypełnione zostaną wszystkie pola, zostanie wpisane imię i nazwisko osoby wysyłającej kupon, dokładny adres i złożony czytelny podpis. Tylko tak wypełnione kupony będą brane pod uwagę przy liczeniu głosów. Brak którejkolwiek wypełnionej pozycji automatycznie unieważnia głos;
3. Kupony będą numerowane, a każdy będzie ważny przez tydzień, od wtorku, kiedy to ukazuje się Tygodnik Płocki, do następnego wtorku do godz. 10.00. Kupon nr 1 ważny będzie od 4 grudnia do 11 grudnia do godz. 10.00. Kupon z nr 2 od 11 grudnia do 18 grudnia do godz. 10.00 i tak dalej. O ważności kuponów będziemy przypominać.
Kupony będą przyjmowane w siedzibie redakcji TP przy ul. Stary Rynek 27 i w GW przy ul. Królewieckiej 12e. Można je również przesłać na adres redakcji, w obydwu przypadkach kod pocztowy: 09-400.

Zobacz kolejny artykuł

Nie dali szans rywalom

Znakomicie to za małe słowo, by określić sobotni występ płockich piłkarzy ręcznych przed własną publicznością. …

Wychowałem się na płockiej ziemi…

Z trenerem Wisły Płock, Dariuszem Dźwigałą, w przerwie na reprezentację rozmawia Jola Marciniak – Poprosiłam …