Wszyscy wrócili z medalami

W warszawskim Wilanowie rozegrane zostały XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski WUSHU. W zawodach wystartowało dziewięcioro zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda Płock, którzy wywalczyli dziewięć medali.

W mistrzostwach startowali zawodnicy z całej Polski, którzy rywalizowali w konkurencjach Form oraz walk Qingda i Sanda. Płocczanie, podopieczni trenera Piotra Paśnika zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal.
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jan Gołębiewski, Junior 7, 8-latek w kategorii wagowej do 38 kg, Aleksandra Lipińska, Juniorka 10, 11-latka, w kategorii do 44 kg, Konrad Zawadzki, Junior 10, 13-latek w kategorii do 75 kg, Julia Nowacka, Juniorka 11, 12-latka w kategorii do 60 kg oraz Adam Niedzielski, Junior 13, 14-latek w kategorii do 100 kg.
Srebrne krążki wywalczyli: Adam Niekłań, Senior w kategorii do 70 kg, Oskar Skrocki, Junior 10, 13-latek w kategorii do 75 kg i Erwin Murawski, Junior 10, 12-latek w kategorii do 58 kg. Na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal, stanął Kacper Tarka, Junior 10, 12-latek w kategorii do 58 kg.
Udział w zawodach był dofinansowany ze środków Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 roku.

Jol.

Młodzi lekkoatleci z PTT Delta Płock poprawiają wyniki

W mistrzostwach Polski sztafet w Krakowie wystartowała reprezentacja PTT Delta, Sekcja Lekkoatletyczna. Zawodniczki ze sztafety …