Najnowsze informacje
fot. J. Marciniak

Witamy w naszej rodzinie

Osiem szkół w Płocku zostało objętych programem Płockiej Akademii Piłki Ręcznej. Od kilku dni do ich grona dołączył także Zespół Szkół w Radzanowie. To pierwsza wiejska szkoła w tym projekcie. – Witamy w naszej rodzinie – powiedział po podpisaniu porozumienia z władzami gminy prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski.
Płocka Akademia Piłki Ręcznej powstała we wrześniu 2014 roku, co było zwieńczeniem ponadrocznych działań miasta Płocka i SPR Wisła Płock. Jest to pierwszy taki projekt w Polsce, a nawiązuje do płockiej szkoły piłki ręcznej, której fundamenty tworzyli płoccy trenerzy ze Stanisławem Sulińskim na czele. Zadaniem PAPR-u jest popularyzacja piłki ręcznej oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wśród rówieśników, dla których piłka ręczna to przede wszystkim dobra zabawa. Dzięki treningom pod okiem specjalistów każdy z zawodników Akademii ma szansę rozwijać swój talent.
W ramach PAPR-u młodzi adepci mogą rozwijać nie tylko umiejętności sportowe, ale i językowe: w klasach z rozszerzonym językiem angielskim i językiem niemieckim. Sztab szkoleniowy wymaga bowiem, by sukcesy na boisku szły w parze z wynikami w nauce. Priorytetem Akademii jest usystematyzowanie wszystkich etapów szkolenia w jednolity program przygotowujący dzieci i młodzież do profesjonalnego uprawiania sportu, głównie piłki ręcznej. Program PAPR-u stworzyli: kadra trenerska I zespołu Orlen Wisły, I trener zespołu MMKS Jutrzenka oraz inni specjaliści ds. szkolenia
W Płocku jest osiem szkół objętych programem Akademii: SP nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, SP nr 16 im. Mikołaja Kopernika, SP nr 21 w Zespole Szkół nr 2, SP z Oddziałami integracyjnymi nr 23 oraz Gimnazjum nr 1 im. Książąt Mazowieckich w Zespole Szkół nr 1, Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego, Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego w Zespole Szkół nr 2.
W grudniu do grona szkół objętych programem Akademii dołączył Zespół Szkół w Radzanowie (w jego skład wchodzą szkoła podstawowa i gimnazjum). Przy okazji podpisania porozumienia odbyła się szkolna uroczystość, której świadkami byli goście ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy i zaprzyjaźnionych szkół. Jol

Zobacz kolejny artykuł

Na podium zagraniczne zespoły

Z udziałem 12 drużyn mężczyzn i kobiet przed płockim ratuszem rozegrany został kolejny turniej o …

Zwyciężył Dream Team

Do redakcji przyszedł list, pod którym podpisali się: Karol Czerwiński, Klaudiusz Wysibirski, Bartosz Kominek, Szymon …