Wisła zaskakuje kibiców: Rzeźniczak na rok Nafciarzem

We wtorek Wisła Płock poinformowała, że drużyna została wzmocniona trzecim piłkarzem, który od nowego sezonu będzie występował w barwach niebiesko – biało – niebieskich.

Na pierwsze, wyznaczone przez trenera Leszka Ojrzyńskiego na 14 czerwca spotkanie piłkarzy Wisły, obok Jakuba Wrąbla i Jarosława Fojuta przyjedzie także Jakub Rzeźniczak. 32-letni obrońca podpisał z płockim klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W drużynie Nafciarzy będzie występować z numerem 25.

Ostatnio Rzeźniczak reprezentował barwy Karabachu Agdam, z którym w dwóch ostatnich sezonach sięgał po mistrzostwa Azerbejdżanu, grał także w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

W sumie zanotował 46 występów, w których zdobył jedną bramkę.

Przez kibiców jest kojarzony głównie z Legią Warszawa, której zawodnikiem był przez 13 lat. Razem z zespołem wywalczył pięć tytułów mistrza Polski,  sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar Polski. Jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii klubu.

Łącznie w Legii zagrał w 376 meczach, strzelając 15 goli.

W sumie, w najwyższej polskiej lidze wystąpił w 285 spotkaniach, poza Legią, bronił barw łódzkiego Widzewa, z którego trafił na Łazienkowską i którego jest wychowankiem.

W latach 2008-2014 zagrał również w 9 spotkaniach reprezentacji Polski.

Fot. Wisła Płock

 

Zobacz kolejny artykuł

Wszyscy wrócili z medalami

W warszawskim Wilanowie rozegrane zostały XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski WUSHU. W zawodach wystartowało dziewięcioro zawodników …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.