Wisła Płock rozstaje się z dyrektorem sportowym

Od kilku tygodni kibice komentowali wieści dochodzące z obozu Wisły Płock, że z klubem rozstaje się pełniący obowiązki dyrektora sportowego Łukasz Masłowski. Jego kolejnym pracodawcą ma być Widzew Łódź.
– Tak, to już jest oficjalna informacja. Łukasz Masłowski od 1 maja będzie dyrektorem sportowym w innym polskim klubie. Rozpoczęliśmy współpracę 1 lipca 2016 roku i był z nami od początku powrotu do Ekstraklasy. Teraz są przed nim nowe wyzwania – wytłumaczył decyzję dyrektora sportowego klubu prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.
Łukasz Masłowski związał się z Wisłą Płock po jej powrocie po 9 latach tułania się po niższych ligach do Ekstraklasy. Zespół w pierwszym sezonie utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w następnym walczył o europejskie puchary, ostatecznie zajmując piąte miejsce w tabeli.
W ciągu 2,5 roku współpracy Wisła dokonała niemal 40 transferów przychodzących oraz ponad 30 wychodzących. W tej liczbie znalazło się przeprowadzenie najwyższego transferu w historii klubu – przejście Arkadiusza Recy do występującej we włoskiej Serie A – Atalanty Bergamo.
Drugim najwyższym transferem była zakończona w styczniu 2019 roku zmiana barw klubowych przez Damiana Szymańskiego, który przeszedł do Achmata Grozny, rosyjskiej Ekstraklasy i odejście Przemysława Szymińskiego do US Palermo, czyli włoskiej Serie B.
Oczywiście nie wszystkie transfery były udane. Nie z wszystkimi decyzjami dyrektora godzili się też płoccy kibice. Bez wątpienia Masłowski miał dobrą rękę do wyszukiwania młodych ludzi, którzy w Płocku się wypromowali.
Teraz Masłowski będzie pomagał łódzkiemu Widzewowi, klubowi z którym był wcześniej związany jako zawodnik. Zdaniem kibiców ma być gwarantem zmian zachodzących w klubie i pomóc drużynie w awansie – najpierw do I ligi, a potem jak najszybciej do Ekstraklasy.

Jol.
fot.  D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Tylko tak dalej!

W minioną sobotę rozegrana została ostatnia seria spotkań rundy zasadniczej Ekstraklasy. Wisła Płock, zajmująca od …