Wioślarze z medalami Mistrzostw Polski

Dwa srebra i brąz

W pierwszy weekend sierpnia na poznańskiej Malcie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie dla zawodników do 23 roku życia oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.
Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN ORLEN w zawodach uczestniczyło dziewięciu młodzieżowców i czterech młodzików z Płocka, zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w tym trzech uczniów SMS przy płockiej Siedemdziesiątce. Wszystkie trzy medale mistrzostw Polski zdobyły osady młodzieżowe.
Pierwszy, brązowy medal dla Płocka zdobyła czwórka bez sternika w składzie: Michał Sobiecki, Jakub Aleksandrowicz, Bartek Donarski i Marek Gęsicki, która na mecie uległa osadom AZS-u UMK Toruń i AZS-u Szczecin. Druga z płockich czwórek bez sternika była szósta.
Drugi, tym razem srebrny medal zdobyła czwórka ze sternikiem. W tym wyścigu osady od startu do mety płynęły w tej samej kolejności i ponownie wygrali akademicy z Torunia. Zdobywcami srebrnego medalu byli ponownie: Kuba Aleksandrowicz, Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Marek Gęsicki i sternik Kuba Opasiński.
Trzeci, srebrny medal zdobyła ósemka. Scenariusz wyścigu był podobny jak w przypadku czwórki ze sternikiem. Osada PTW wyszła ze startu na trzecim miejscu, co niewątpliwie było efektem braku opływania w pożyczonej łodzi. Od połowy dystansu, kiedy strata do prowadzącej osady szczecińskiego AZS-u wynosiła całą długość łodzi, czyli około 20 metrów, zaczęła się pogoń i odrabianie strat.
Niestety, mimo kilku prób odrobienia strat, nie udało się wyprzedzić osady szczecińskiej. W ósemce płockiej płynęli: Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Piotr Witkowski, Kamil Kamiński, Jakub Aleksandrowicz, Michał Sobiecki, Jakub Bartkowiak, Marek Gęsicki i Jakub Opasiński na sterze.
Nie udało się zdobyć medalu czwórce młodzików. Dla nich był to pierwszy start w życiu. Po przegranej w przedbiegu czwórka w składzie: Oliwier Wiśniewski, Adam Chyliński, Krystian Nowicki i Igor Olczak sprężyli się w repasażu i mijając linię mety na trzecim miejscu, pewnie zakwalifikowali się do finału.
Niedzielny finał odbył się w bardzo trudnych warunkach, silny wiatr spowodował wysoką falę, na której młode osady młodzików nie radziły sobie. Tym bardziej problemy miała osada początkująca. Szóste miejsce to wszystko, co mogli ugrać płoccy młodzicy w tych zawodach.
– Wszyscy zawodnicy PTW, zarówno startujący w Mistrzostwach Polski Młodzików oraz młodzieżowych, płynęli w finałach, zdobywając trzy krążki. To dobry wynik, choć brak złotego medalu pozostawia niedosyt i sportową złość – tłumaczył zawodników prezes PTW Jacek Karolak.
Płocczanie
na arenach światowych
Junior, płocczanin Janek Domeradzki, wyjechał z polską ekipą na Mistrzostwa Świata Juniorów do czeskich Racic. Zawodnik wystartuje w reprezentacyjnej czwórce podwójnej. O wynikach zawodów poinformujemy czytelników za tydzień.
Inny płocczanin, Adrian Pawłowski, wyleciał do Szanghaju na Akademickie Mistrzostwa Świata. Zawodnik popłynie w składzie polskiej ósemki. Dla niego jest to najatrakcyjniejszy wyjazd w całej karierze zawodniczej. Oby był również udany sportowo. O wynikach ósemki również poinformujemy za tydzień.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Marcin Wichary rozgrywa ostatnie mecze

Piłkarze ręczni zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek i po przerwie reprezentacyjnej rozpoczną fazę play off. W …