Najnowsze informacje

W Staroźrebach spór o pieniądze

Na terenie gminy Staroźreby działają trzy kluby sportowe – jeden klub karate i dwa piłki nożnej. W UKS Shuriken trenują dzieci, a obydwa kluby piłki nożnej występują w rozgrywkach prowadzonych przez Płocki OZPN. Świt Staroźreby zajmuje IV miejsce po rundzie jesiennej w Lidze Okręgowej, GKS Góra – również IV w Klasie „A”, do której awansowała w tym sezonie.
Teoretycznie wszystko idzie w dobrym kierunku. Kluby zajmują się szkoleniem młodzieży i walczą skutecznie o punkty w swoich klasach rozgrywkowych, ale nie współpracują.
Pod koniec 2015 roku mieszkańcy Góry za sprawą radnego Mirosława Pomoryna skierowali do Rady Gminy apel o podjęcie uchwały dotyczącej równouprawnienia klubów piłki nożnej działających na terenie gminy. Inicjatorom chodzi o to, by obydwa kluby były równo traktowane przez samorząd.
W piśmie piszą: – Uważamy, że samorząd działający za publiczne pieniądze powinien w równy sposób wspierać oba kluby działające w naszej społeczności. Inaczej bowiem, prędzej czy później, część naszej młodzieży będzie dyskryminowana w zakresie dostępu do sportu. Równouprawnienie powinno się przejawiać na płaszczyznach: równego dostępu do sportu dla dzieci i młodzieży w Górze i Staroźrebach oraz równego podziału środków w postaci dotacji na bieżącą działalność klubu. Wierzymy, że Rada i wójt podzielą nasze zdanie, iż jedynie zagwarantowanie równouprawnienia klubów pozwoli na równy dostęp do sportu. Apelujemy o podjęcie uchwały, która zagwarantuje równouprawnienie klubów, a tym samym zakończy niepokoje wokół sportu w gminie.
Zdaniem radnego Pomoryna, który wystosował pismo do Rady i wójta, klub w Górze od kilku lat prężnie rozwija swoją działalność – posiada o wiele więcej sekcji niż klub w Staroźrebach, ale przez władze gminy jest traktowany po macoszemu.


Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Powalczą na mistrzostwach świata

W Kruszwicy wioślarze z całej Polski rywalizowali o miejsca w reprezentacjach juniorów na tegoroczne główne …

Laude Probus dla szefów płockiego klubu

Podczas 49. sesji rady Miasta Płocka prezes Wisły Jacek Kruszewski i wiceprezes Tomasz Marzec otrzymali …