W fazie finałowej dwie Wisły spotkają się w Krakowie

W meczu 30. kolejki rozgrywek Wisła Płock pokonała na wyjeździe z Zagłębie w Sosnowcu 3: 1 (2: 1) i zakończyła rundę zasadniczą na 14. miejscu w tabeli Ekstraklasy.
Tabela została podzielona na dwie grupy. Jak można się było spodziewać, Wisła znalazła się w tej spadkowej. Oznacza to, że w fazie finałowej na Stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku płocczanie rozegrają trzy spotkania, w których zmierzą się z: Koroną Kielce, Arką Gdynia oraz Zagłębiem Sosnowiec. Drużyny, które zajęły miejsca 9 – 12: Wisła Kraków, Korona Kielce, Miedź Legnica i Górnik Zabrze, przed własną publicznością zagrają po 4 spotkania.
Piłkarze Wisły Płock zagrają swoje najbliższe spotkanie w 31. kolejce rozgrywek, w Lany Poniedziałek, 22 kwietnia na wyjeździe z Wisłą Kraków. Początek spotkania wyznaczono na godz. 15.30. Tych wszystkich, którzy nie będą mogli pojechać do Krakowa, informujemy, że spotkanie będzie transmitowane przez stację Eurosport 1.
W 32. kolejce Wisłę i jej kibiców czekają emocje już w czwartek, 25 kwietnia. Na swoim stadionie płocczanie podejmą o godz. 18.00 Koronę Kielce. Oczywiście to spotkanie także będzie można obejrzeć w telewizji (Canal+ Sport), ale zdecydowanie lepszym wyjściem jest dopingowanie drużyny na stadionie.
W 33. kolejce Wisłę czeka konfrontacja z Miedzią w Legnicy. Mecz wyznaczono na niedzielę, 28 kwietnia na godz. 13.00. Przypomnijmy, że mecz rozegrany w rundzie rewanżowej w Legnicy był jednym z tych, które szybko trzeba było zapomnieć. Rywale tak bardzo zaskoczyli płocczan realizowaną taktyką, że piłkarze Wisły niewiele mieli do powiedzenia. W meczu rundy finałowej powinni zagrać swoje i bez większych problemów wywalczyć komplet punktów, za co warto trzymać kciuki. Transmisja telewizyjna będzie na Canal+ Sport.
Na płocki stadion zapraszamy kibiców także 3 maja, na mecz 34. kolejki z Arką Gdynia. Początek zaplanowano na godz. 18.00, a do transmisji przygotuje się Eurosport 2.
Jedną z tych drużyn, z którą Wisła w tym sezonie wywalczyła dwukrotnie komplet punktów, jest Śląsk Wrocław. Pojedynek w rundzie finałowej z rywalem, który zajął ostatecznie 13. miejsce tuż nad Wisłą, został wyznaczony na 11 maja na godz. 15.30. Transmisję zapowiada nSport+.
Również na wyjeździe, ostatni w tym sezonie pojedynek Wisła zagra z Górnikiem w Zabrzu. Mecz 36. kolejki odbędzie się 14 maja, a pierwszy gwizdek sędziów wybrzmi o godz. 20.30.
Zmagania w tym sezonie płocka drużyna zakończy pojedynkiem w Płocku. W 37. kolejce, 18 maja płocczanie spotkają się o godz. 15.30 z ostatnią drużyną Ekstraklasy – Zagłębiem Sosnowiec. Po tym pojedynku na pewno już będzie wiadomo, które dwa zespoły po tym sezonie spadną do I ligi, a które dostaną szansę na walkę o tytuł mistrza Polski za kilka miesięcy.
Wisła jest w Ekstraklasie trzeci sezon. To zdecydowanie za krótko. Kibicom marzą się kolejne lata w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na dziś wszystko jest w głowach i nogach piłkarzy. Mamy nadzieję, że trener Leszek Ojrzyński pomoże zespołowi utrzymać się w elicie drużyn piłki nożnej.

Terminarz spotkań:
Kolejka 31. poniedziałek, 22 kwietnia, godz. 15.30: Wisła Kraków – Wisła Płock,
Kolejka 32. czwartek, 25 kwietnia, godz. 18.00: Wisła Płock – Korona Kielce,
Kolejka 33. niedziela, 28 kwietnia, godz. 13.00: Miedź Legnica – Wisła,
Kolejka 34. piątek, 3 maja, godz. 18.00: Wisła Płock – Arka Gdynia,
Kolejka 35. sobota, 11 maja, godz. 15.30: Śląsk Wrocław – Wisła Płock,
Kolejka 36. wtorek, 14 maja, godz. 20.30: Górnik Zabrze – Wisła Płock,
Kolejka 37. sobota, 18 maja, godz. 15.30: Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec,

W najbliższej, pierwszej kolejce rundy finałowej rozegrane zostaną spotkania:
20 kwietnia, godz. 15.30: Lechia Gdańsk – Piast Gliwice, godz. 18.00: Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok – Lech Poznań, godz. 20.30: Legia Warszawa – Cracovia,
22 kwietnia, godz. 15.30: Wisła Kraków – Wisła Płock, Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18.00: Korona Kielce – Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze – Arka Gdynia.

Jol.
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Piłkarze ręczni wracają do gry

Najpierw Piotrkowianin Po przerwie na reprezentację wracają do gry piłkarze ręczni Superligi. Przypomnijmy, że pierwsza …