Jerzy Brzęczek na kolejne dwa lata z Wisłą

Tuż przed wyjazdem do Białegostoku na ostatni w rundzie zasadniczej mecz ligowy trener Jerzy Brzęczek przedłużył kontrakt na kolejne dwa lata z Wisłą Płock.
– Początek naszej współpracy nie był komfortowy. Po ośmiu kolejkach mieliśmy 8 pkt. i XIV miejsce w tabeli. Wtedy nikt się nie spodziewał, że dziś będziemy się cieszyć z piątego miejsca, a walczyć będziemy o czwarte – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią trener Wisły Płock Jerzy Brzęczek.
Jerzy Brzęczek rozpoczął pracę z zespołem Wisły Płock w lipcu 2017 roku, oficjalnie trzy dni przed pierwszym meczem sezonu 2017/2018, kiedy to z klubem pożegnał się po pięciu latach współpracy trener Marcin Kaczmarek.
Po rozegraniu 30 kolejek drużyna Wisły ma na swoim koncie 14 zwycięstw, 4 remisy i 11 porażek, co daje 49 pkt. i czwarte miejsce w tabeli. Dwukrotnie, we wrześniu i grudniu, został trenerem miesiąca.
Trener Jerzy Brzęczek przez dziewięć miesięcy pracy w Płocku stworzył drużynę, która potrafiła wygrywać z najlepszymi zespołami w kraju. – Wbrew przedsezonowym zapowiedziom, patrząc na ludzi grających w drużynie, muszę ich pochwalić za pasję, zaangażowanie i za to, że jest w nich głód osiągnięcia wyniku – pochwalił swoich podopiecznych.
Szkoleniowiec podpisał kontrakt na dwa kolejne sezony. – Mam nadzieję, że osiągniemy wysoki wynik, ale wiemy doskonale, że nie będzie łatwo go poprawić. Udało się wiele zrealizować, ale przed nami jest jeszcze więcej wyzwań – zapowiedział.
– Przedłużenie kontraktu z Jerzym Brzęczkiem było dla nas absolutnie kluczową sprawą. Latem umowę z trenerem podpisywaliśmy w specyficznych warunkach, na nieco promocyjnych zasadach. Wówczas chcieliśmy zatrudnić dobrego szkoleniowca, a trener chciał podjąć pracę w dobrym klubie. Udało nam się pomóc sobie wzajemnie. Rozmowy i negocjacje na temat pozostania Jerzego Brzęczka w Wiśle trwały od pewnego czasu i cieszę się, że zakończyły się powodzeniem – powiedział zadowolony prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

Jol.
fot. Sebastian Wiciński Wisła Płock

Zobacz kolejny artykuł

Teraz Ojrzyński

Po porażce 0:1 w meczu z Piastem Gliwice z posadą szkoleniowca pożegnał się Kibu Vikuňa …