VII Półmaraton Dwóch Mostów

Co zapamiętają zawodnicy i kibice, którzy wrześniowy poranek spędzili na trasie VII Półmaratonu Dwóch Mostów? Przede wszystkim znakomitą organizację, idealnie przygotowaną trasę i jej nowy rekord.
Uczestnicy biegu podkreślali, że rzadko na trasach spotyka się tak dobrą organizację, a przede wszystkim dbałość o uczestników. Nie zapomniano o licznie rozstawionych punktach medycznych, kurtynach wodnych i posiłku regeneracyjnym przygotowanym na mecie. Nie zabrakło bębniarzy dyktujących rytm zawodnikom i kibiców dodających otuchy.
Zawodnicy docenili starania organizatorów, by na ich wniosek zmienić godzinę rozpoczęcia biegu. W poprzednich latach wysoka temperatura nie pozwalała na uzyskiwanie dobrych wyników. W tym roku tego problemu nie było.
Za to był efekt. Rekord trasy ustanowiony przed rokiem przez Tomasza Grycko (01: 06: 30) został poprawiony przez zawodnika z Kenii Hillarego Kiptuma Kimayo (01: 05: 02).
Po raz pierwszy rozegrany został także bieg na połowie półmaratonu. Przeznaczony był głównie dla tych osób, które mają mniejsze doświadczenie w bieganiu, a koniecznie chciały zaliczyć start u boku prezydenta miasta w Półmaratonie Dwóch Mostów.
Na mecie na trzech pierwszych miejscach zameldowali się zawodnicy z Kenii, reprezentujący klub Benedek Team. Na czwartej pozycji, 9 minut po medalistach, dobiegł zawodnik Płock Biega No Age Limit Artur Kamiński, a tuż za nim minął końcową linię Przemysław Giżyński z TKKF Płock.
Po dwóch kolejnych Kenijczykach do mety dobiegali płocczanie: Sebastian Dymek, Marcin Stańczak, Krzysztof Chętka, Paweł Wojtczak i na 20. miejscu Piotr Malinowski.

Jol.
fot. PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Marcin Wichary rozgrywa ostatnie mecze

Piłkarze ręczni zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek i po przerwie reprezentacyjnej rozpoczną fazę play off. W …