Sukcesy wioślarzy w hali

Koniec sezonu wioślarskiego na wodzie wcale nie oznacza, że wioślarze przestają się ścigać. Od listopada do połowy marca wiele ośrodków wioślarskich w Polsce organizuje zawody w wioślarstwie halowym. Są one okazją do sprawdzenia indywidualnych możliwości zawodników, jak również podtrzymania rywalizacji sportowej, która jest istotą uprawiania każdej dyscypliny sportu.
Zawody na ergometrach są nierzadko obowiązkowe dla wioślarzy, którzy z racji aspiracji do reprezentacji Polski, kadr wojewódzkich czy innych programów, muszą potwierdzać swój postęp w tym trudnym dla nich okresie przygotowawczym do sezonu na wodzie. Najważniejszym startem, obowiązkowym dla wszystkich będą oczywiście Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu, które zaplanowane zostały na 26 stycznia 2019 roku.
W sobotę, 8 grudnia w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza na Ergometrze, w których nie mogło zabraknąć zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ZST.
Najlepiej z płockich zawodników spisało się dwoje seniorów: Janek Domeradzki i Ola Kołodziejska, którzy wygrali w swoich kategoriach i zdobyli pamiątkowe puchary.
Drugi po pokonaniu dystansu był Kuba Opasiński, który wystartował w kategorii lekkiej juniorów. To również wielki sukces zawodnika – zwłaszcza, że był to jego pierwszy start w zawodach wioślarskich w roli wioślarza. Dotychczas był sternikiem i w tej roli zaliczył wiele sukcesów na arenach Polski i Europy.
Nie dalej jak przed dwoma tygodniami w Kaliszu rozegrany został Puchar Polski na ergometrze wioślarskim, podczas którego Kuba Aleksandrowicz wygrał konkurencję seniorów, zdobywając Puchar. Był to dotychczas największy indywidualny sukces tego zawodnika w wioślarstwie halowym.
Ergowiosła nie ominą również Płocka. 1 marca, tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych odbędą się XXVII Płockie Ergowiosła dla młodzieży z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, służb mundurowych i mastersów.
Nie jest wykluczone, że na ergometrach zawodnicy i amatorzy powiosłują również podczas finału WOŚP w płockiej Orlen Arenie.

Jol.
fot. archiwum

Zobacz kolejny artykuł

6. miejsce Hetmana

Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych W Katowicach rozegrane zostały cztery turnieje w ramach Mistrzostw Polski …