Najnowsze informacje

Rywale bez szans

W meczu 19. kolejki spotkań PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock pewnie pokonała Gwardię Opole 29: 16. Szansę, dodajmy wykorzystaną, dostali młodzi zawodnicy, którzy pokazali, że potrafią rzucać bramki.
Płocczanie objęli prowadzenie na początku spotkania i nie oddali go do końca. Tak w skrócie można byłoby napisać o pojedynku 19. kolejki. Zaczęli znakomicie Tomasz Gębala i Valentin Ghionea, co sprawiło, że trener Rafał Kuptel musiał poprosić o czas, by dać oddech swoim zawodnikom.
Na niewiele się to zdało, bowiem w 8. min płocczanie prowadzili 7: 1 i wiadomo już było, że nie oddadzą zwycięstwa. Co prawda opolanie coraz odważniej próbowali trafiać do bramki, ale zagrozić Nafciarzom nie byli w stanie. W 25. min ORLEN Wisła prowadziła 13: 5, a znakomicie spisujący się Marcin Wichary do ponad 50 proc. skuteczności obron dorzucił strzelonego w 30. min gola, rzucając piłkę przez całe boisko.
Po przerwie trzy udane interwencje Morawskiego na trzy bramki zamienił Michał Daszek i w 35. min było 18: 8 i już do końca pojedynku ORLEN Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku.
Pod koniec meczu szansę na potwierdzenie, że słusznie mają miejsce w pierwszej drużynie, dostali Aleks Olkowski i Leon Sowul, którzy zdobyli ostatnie bramki dla ORLEN Wisły w tym spotkaniu i ustalili ostateczny rezultat na 29: 16.
ORLEN Wisła: Wichary, Morawski – Daszek 3, Ghionea 7, Olkowski 2, Sowul 3, M. Gębala 1, Duarte 1, Krajewski, Racotea 6, Piechowski, T. Gębala 2, Tarabochia 2, Toledo 1.
Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Siwak 1, Mauer 2, Milewski 1, Lemaniak 2, Zarzycki, Klimków 1, Tarcijonas 2, Jankowski 2, Łangowski 1, Mokrzki 3, Dementev, Zadura 1, Morawski.

Druga drużyna
Zawodnicy ORLEN Wisły II rozegrali w płockiej ORLEN Arenie pojedynek z SPR GKS Żukowo. W regulaminowym czasie był remis 27: 27, ale w rzutach karnych lepsi byli goście, rzucając 4, a gospodarze tylko 3 bramki. Klasą dla siebie był Miłosz Rupp, który na swoje konto zapisał 16 bramek.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Brąz Martyny Lewandowskiej w skoku wzwyż

Płocka lekka atletyka doczekała się pierwszego w swojej historii medalu w kategorii seniorów. Jego zdobywcą …

Znowu ogromny niedosyt

Niemal 12 tys. kibiców obejrzało na stadionie w Zabrzu spotkanie, w którym dominowała Wisła Płock …