Najnowsze informacje

Rozstrzygnięcie w ostatnią sobotę karnawału

VII Plebiscyt na najlepszego i najpopularniejszego sportowca i trenera

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy drukowanie kuponów VII Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera oraz wydarzenie sportowe 2009 roku. Pierwsze kupony już dotarły do redakcji, ale na razie oczywiście bardzo trudno mówić o faworytach. Tradycyjnie wyniki głosowania czytelników poznamy na balu Mistrzów Sportu w ostatnią sobotę karnawału, 13 lutego. Już dziś zapraszamy sympatyków sportu do Hotelu Tumskiego, gdzie wspólnie bawić się będą najlepsi sportowcy, trenerzy i kibice.
Organizatorzy VII Plebiscytu po długich dyskusjach wybrali dziesięciu sportowców i pięciu trenerów. Najłatwiej było wskazać trzy imprezy, z których jednej czytelnicy przyznają tytuł Wydarzenia Roku. Angel of Fire, czyli gala sportów walki, od lat znana jest płocczanom i cieszy się ich dużą sympatią.
Dwie następne to zupełnie nowe imprezy. Każdego roku staramy się, by do wydarzeń sportowych zaliczać właśnie takie, które odbywają się po raz pierwszy w Płocku. W tym roku na liście znalazły się: Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim i piłkarki ręczne, występujące w barwach PWSZ Jutrzenka Płock, które zadebiutowały w II lidze.
Obie te imprezy zainteresowały wielu kibiców, a pierwszy mecz ligowy piłki ręcznej seniorek przyciągnął do hali w Borowiczkach rekordową liczbę widzów. Na dodatek dziewczyny bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach, grają bez kompleksów i wygrywają spotkania.
Bardzo trudny był wybór dziesięciorga kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca 2009 roku. Tradycyjnie, wśród kandydatów nie mogło zabraknąć wioślarzy. W tym roku na liście jest dwójka bez sternika: Piotr Buchalski i Dominik Kubiak, którzy wspólnie wywalczyli srebrny medal w Mistrzostwach Polski seniorów.
Brązowy medal na tej samej imprezie zdobyli: Dawid Kubiak, Tomasz Cichocki, Michał Grzelak, Radosław Klimkowski i Patryk Krause, którzy zakończyli na III miejscu start w czwórce ze sternikiem. Wszyscy są podopiecznymi trenera Grzegorza Stellaka, który znalazł się w gronie kandydatów do tytułu trenera 2009 roku.
Na liście kandydatów znalazło się dwóch tenisistów na wózkach. Od wielu lat największe sukcesy w tej dyscyplinie sportu odnoszą Piotr Jaroszewski i Jerzy Kulik. Obaj są członkami kadry paraolimpijskiej, przygotowującej się do Igrzysk w Londynie w 2012 roku i członkami kadry narodowej. Piotr zajmuje bardzo wysokie, 14 miejsce na światowej liście rankingowej ITF, Jerzy w grze singlowej jest 79. Trenerem obu panów jest Jacek Wilczyński, który kandyduje do tytułu najpopularniejszego trenera 2009 roku.
Dawno już na liście kandydatów do tytułu nie było przedstawiciela badmintona, który w Płocku zawsze był bardzo popularny, a zawodnicy odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. W tym roku do tytułu kandyduje Monika Bieńkowska, która wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w deblu i brązowy w mikście.
Nie jest wykluczone, że ostatni raz bierze udział w plebiscycie pływaczka Kasia Żołnowska, medalistka Mistrzostw Polski seniorów. Była zawodniczka MZOS Płock wyjechała z Płocka na studia i z innym klubem związała swoje dalsze losy.
Dawno w gronie kandydatów nie było przedstawiciela sportów modelarskich. Wojciech Krzywiński z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, obok sukcesów w kraju, ma na swoim koncie medalowe miejsca w tegorocznych zawodach Pucharu Świata.
Od lat w gronie laureatów znajdują się piłkarze ręczni Wisły Płock. W tym roku wywalczyli wraz ze swoim trenerem Olivierem Jensenem srebrny medal Mistrzostw Polski. Bez nich nasza lista nie byłaby pełna.
I oczywiście przedstawiciele sportów walki. Marta Chojnoska to najbardziej utytułowana zawodniczka w kick boxingu i sandzie, wielokrotna Mistrzyni Polski i reprezentantka kraju. Najlepszym w Polsce zawodnikiem kick boxingu Low-kick jest Łukasz Rajewski, dla którego mijający rok był wyjątkowo udany. Najważniejszymi sukcesami są wywalczone tytuły zawodowego Mistrza Polski i Europy.
W gronie nominowanych trenerów jest także dwóch szkoleniowców sportów walki: Robert Rajewski i Marcin Różalski, których podopieczni w minionym sezonie wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, triumfowali również w zawodach zagranicznych.
Czytelnikom i sympatykom sportu nie pozostaje teraz nic innego, jak wyciąć kupon, oddać swój głos na jednego zawodnika, jednego trenera i jedno wydarzenie, a potem wysłać lub przynieść kupon do redakcji. Każdy uczestnik naszej wspólnej zabawy może zostawić lub przysłać na adres redakcji nieograniczoną liczbę kuponów, ale w jednym zgłoszeniu można oddać głos tylko na jedną nominację sportowca, trenera i jedno wydarzenie.
Podobnie jak w poprzednich latach, po każdym tygodniu trwania naszego Plebiscytu, odbywać się będzie losowanie nagród rzeczowych. Kupon z nr 2 powinien zostać dostarczony do redakcji do 18 grudnia. Na koniec plebiscytu, ze wszystkich dostarczonych do „Tygodnika Płockiego” i „Gazety Wyborczej Płock” kuponów zostanie wylosowane 2-osobowe zaproszenie na Bal Mistrzów Sportu.
A Bal odbędzie się 13 lutego w Hotelu Tumskim przy ul. Piekarskiej 9. W pięknych, hotelowych wnętrzach będzie się mogło bawić ponad 250 osób. Już dziś mamy zapewnienie, że zdecydowana większość kandydatów na najlepszych przybędzie na bal, by odebrać nagrody, a potem bawić się do białego rana.
Jol.

Pierwsza nagroda dla Wandy Piątkiewicz
Po każdym tygodniu Plebiscytu, podobnie jak przed rokiem, z kuponów dostarczonych do redakcji losujemy nagrodę dla czytelnika lub czytelniczki, którzy wzięli udział w Plebiscycie.
Z kuponów oznaczonych nr 1 nagrodę, odtwarzacz dvd, wylosowała Wanda Piątkiewicz z Płocka. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w czwartek. W następnym tygodniu, wśród osób, które dostarczą kupony oznaczone nr 2, wylosujemy MP4.

Zobacz kolejny artykuł

Powalczą na mistrzostwach świata

W Kruszwicy wioślarze z całej Polski rywalizowali o miejsca w reprezentacjach juniorów na tegoroczne główne …

Laude Probus dla szefów płockiego klubu

Podczas 49. sesji rady Miasta Płocka prezes Wisły Jacek Kruszewski i wiceprezes Tomasz Marzec otrzymali …