fot. Archiwum rodzinne

Rodzina ze sportowym genem

Zbigniew i Ewa Wiśniewscy, oboje nauczyciele wychowania fizycznego, doskonale znani są kibicom piłki ręcznej nie tylko w Polsce. To również rodzice jednego z najlepszych, a na pewno najsympatyczniejszych piłkarzy ręcznych w kraju – Adama. Nie wszyscy wiedzą, że Adam ma jeszcze dwie siostry, Iwonę i Anię, które o piłce ręcznej wiedzą wszystko i kibicują zespołowi Orlen Wisły, a także reprezentacji Polski.
Tam, gdzie gra drużyna Orlen Wisły, albo reprezentacja Polski, tam zawsze można spotkać państwa Wiśniewskich. Nie da się ukryć, że to oni zainspirowali swoje dzieci, by uprawiały sport. Adam w szkole trenował lekkoatletykę i piłkę ręczną, próbował też swoich sił w siatkówce. Ostatecznie zdecydował się związać swoje życie z piłką ręczną, a siostry poszły w zupełnie inną stroną.
– W takim domu jak nasz sport zawsze był bardzo ważny. Nie tylko Adam, jako najstarszy z nas trenował, my również. Tyle, że w Płocku nie było takiej żeńskiej sekcji, gdzie mogłybyśmy się spełniać. Pewnie dlatego obie poszłyśmy w nieco innym kierunku. Po rodzicach jesteśmy nauczycielkami, ale nie wychowania fizycznego. Obie uczymy francuskiego, ja w Gimnazjum nr 8, a Ania w Zespole Szkół nr 1 – wyjaśnia Iwona Kwiatkowska.
W domu państwa Wiśniewskich, od zawsze króluje piłka ręczna. Adamowi i jego kolegom z drużyny, także z reprezentacji, kibicują najstarsi i najmłodsi. Często oglądają razem mecze, a bywa i tak, że spotykają się na rodzinnych imprezach i oglądają pojedynek.
Po meczu długo dyskutują, wymieniają poglądy, oczywiście kontaktują się z Adamem. Jeśli trzeba to pocieszają, ale lepiej gdy mogą pogratulować zwycięstwa. Bardzo często na mecze przychodzi rodzina, najczęściej jeżdżą oglądać Adama na żywo. Wszyscy byli na Euro 2016 w Krakowie i bardzo liczyli, że na końcu zespół odniesie sukces i będzie to powód do wspólnej wielkiej radości. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Edmund Stańczak dotrzymał słowa

Zawodnik Klubu Płock Biega No Age Limit Edmund Stańczak dotrzymał słowa i z bardzo dobrym …