Najnowsze informacje

Reca płocczaninem

W zespole Wisły Płock jest tylko jeden wychowanek klubu z Płocka – Bartosz Sielewski. Ale jest wielu zawodników, którzy są jednoznacznie kojarzeni z drużyną. Przyszli do zespołu z małych klubów i to tu ich kariera zaczęła się szybko rozwijać, a kibice nie pamiętają, gdzie ich idole zaczynali grać w piłkę nożną.
Jednym z takich zawodników jest Arkadiusz Reca, który występuje w barwach Nafciarzy od 8 czerwca 2015 roku, po opuszczeniu szeregów Floty Świnoujście. Od tamtej pory zagrał w 79 meczach, co sprawia, że pod względem liczby występów w Wiśle jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników.
Tuż przed wyjazdem na zgrupowanie na Cypr Reca przedłużył o dwa lata wygasający latem 2018 roku kontrakt z Wisłą Płock. Oznacza to, że umowa grającego w ostatnich meczach na pozycji obrońcy będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.
22-letni Reca grając w barwach Wisły Płock, łącznie zdobył 17 bramek, każdą z nich okraszając saltem, i zanotował 6 asyst. W sezonie 2015/2016 jego trafienia mocno pomogły Nafciarzom w wywalczeniu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Warto przypomnieć, że gol strzelony 16 maja 2017 roku przeciwko Arce Gdynia zapewnił Nafciarzom utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie w poprzednim sezonie.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Brąz Martyny Lewandowskiej w skoku wzwyż

Płocka lekka atletyka doczekała się pierwszego w swojej historii medalu w kategorii seniorów. Jego zdobywcą …

Znowu ogromny niedosyt

Niemal 12 tys. kibiców obejrzało na stadionie w Zabrzu spotkanie, w którym dominowała Wisła Płock …

Jeden komentarz

  1. Jak już coś to Bartłomiej Sielewski