Przerwana passa zwycięzców września

Płocczanie znakomicie spisywali się w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy we wrześniu. Po trzech zwycięstwach z rzędu i czterech meczach bez porażki zajmowali 7. miejsce w tabeli, zaś ich trener Jerzy Brzęczek został trenerem września. Niestety w pierwszym po przerwie na reprezentację meczu Wisła uległa 0: 2 Koronie w Kielcach, potwierdzając, że płoccy sportowcy cierpią na syndrom kielecki.
Ale nie można stwierdzić, że płocczanie oddali mecz bez walki. Niemal od początku pojedynku Nafciarze próbowali pokonać rywali, stwarzając doskonałe okazje do zdobycia gola. W 4. min, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Furmana, piłkę po uderzeniu głową Igora Łasickiego końcówkami palców na rzut rożny wybił Maciej Gostomski.
Dwie minuty później świetną centrę Arkadiusza Recy zmarnował José Kanté, któremu udało się spudłować z piątego metra, strzelając wysoko nad poprzeczką. W 11. min płocki napastnik ponownie stanął przed szansą wpisania się na listę strzelców, jednak tym razem nie skorzystał z podania Konrada Michalaka. Po chwili z bliska próbował strzelić Reca, ale bramkarz Korony był na posterunku.
Po tych atakach obudzili się gospodarze. W 29. min Seweryn Kiełpin odbił przed siebie piłkę po strzale Jacka Kiełba, a do siatki z bliska wpakował ją Elia Soriano. Bramka po konsultacji VAR nie została jednak uznana. Obraz na monitorze pokazał, że strzelec wcześniej był na pozycji spalonej.
Pokazał się także Giorgi Merebaszwili, który „skołował” obrońcę na lewym skrzydle, ale potem kopnął piłkę nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis, bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Mateusz Możdżeń i pokonał niefortunnie interweniującego Kiełpina, który wbił piłkę do bramki.
Po przerwie wynik próbowali podwyższyć gospodarze. Starał się to zrobić w 47. min Krystian Miś, a potem ponad 6 tys. kibiców oglądało broniących się piłkarzy Korony. Jak to się stało, że płocczanie nie zdołali pokonać Gostomskiego, nie wie nikt. Faktem jest, że stwarzali sytuacje, ale nie potrafili ich zakończyć celnym strzałem.
W 69. min znakomicie podawał do Nico Vareli José Kanté, ale pomocnik trafił idealnie z kilku metrów w Gostomskiego. Dziesięć minut później Korona wykorzystała jedną z nielicznych sytuacji, które udało jej się stworzyć. W zamieszaniu podbramkowym, po rzucie rożnym wykonanym przez Jacka Kiełba, w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Ivan Jukić, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie, a który jak się okazało, ustalił wynik rywalizacji. Warto dodać, że gdyby płocczanie okazali się w tym meczu skuteczni, to drużyna nie tylko wskoczyłaby na 6. miejsce w tabeli, ale przez chwilę zajmowałaby nawet miejsce na podium.
Szkoda straconych po dobrym meczu punktów i tego, że Wisła nie dołączyła do czołówki tabeli. Mogło być tak pięknie, a jednak kielczanie ponownie byli lepsi. Na mecz w Płocku trzeba będzie trochę poczekać. Dopiero w poniedziałek Wisła rozegra spotkanie zamykające 13. kolejkę rozgrywek. Przeciwnikiem płockiej drużyny będzie wtedy sąsiad z tabeli, Śląsk Wrocław.
Korona Kielce: Maciej Gostomski – Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Djibril Diaw, Krystian Miś (70. Łukasz Kosakiewicz) – Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń – Marcin Cebula, Goran Cvijanović (67. Radek Dejmek), Jacek Kiełb – Elia Soriano (78. Ivan Jukić).
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Bartłomiej Sielewski, Arkadiusz Reca – Dominik Furman, Damian Szymański (78. Kamil Biliński) – Konrad Michalak (69. Semir Štilić), Nico Varela (83. Mateusz Piątkowski), Giorgi Merebashvili – José Kanté.
Pozostałe wyniki: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1: 1, Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 2: 2, Bruk Bet Nieciecza – Arka Gdynia 1: 1, Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 0: 2, Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3: 2, Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 1: 0, Cracovia – Pogoń Szczecin został rozegrany w poniedziałek.