Przebiegła 264 km w dwie doby

Rozegrany w Atenach 13. Festiwal Biegów Ultra 48 miał wielu bohaterów, ale była to przede wszystkim bardzo udana impreza dla startujących Polaków. Padło kilka rekordów kraju i rekordy świata. Jedną z bohaterek tej imprezy została zawodniczka Klubu Płock Biega No Age Limit Alex Motylska, która ustanowiła nowy rekord świata kobiet U-23. W ciągu 48 godzin przebiegła ponad 264 km.
Zawodniczka Klubu Płock Biega No Age Limit została rekordzistką świata, poprawiając poprzedni rekord należący do Brazylijki Gabrieli Mazin Latini aż o 34 km. Sukces tym większy, że uzyskanie najlepszych wyników na świecie w tej kategorii nie należy do najprostszych zadań.
Jak mówi Alex, do osiągnięcia celu nie wystarczy tylko wybieganie, potrzebna jest również mocna psychika. – Przygotowując się do tej ekstremalnej imprezy, trenowałam w różnych warunkach. Najlepszym sposobem na sprawdzenie formy był start w dwumaratonach, w których brałam udział prawie co tydzień. Chodziłam też na siłownię, by wzmocnić pozostałe partie mięśniowe. Dużą wagę przywiązywałam do diety, dzięki czemu żadne kilometry nie są mi straszne – zdradza szczegóły.
Jak mówią jej klubowi koledzy i koleżanki, Alex do Aten poleciała po rekord świata i słowa dotrzymała. Założyła cel i go zrealizowała bez większych problemów. – Mając na uwadze ogrom pracy, który wykonała w ostatnich latach, nie mieliśmy wątpliwości, że tego dokona – twierdzi prezes klubu Bogdan Makowski.
Oficjalne wyniki biegu 48 godz.: 1. Patrycja Bereznowska – 401 km (rekord Polski open i rekord świata kobiet. Poprzedni należał od 2010 do Japonki Sumie Inagaki –397,103 km); 3. Alex Motylska – 264 km (rekord świata w U-23, poprzedni wynik Brazylijki – 230,4 km).
Mężczyźni: 1. Francuz Jean-Louis Vidal – 344 km; 2. Zygmunt Łuczkowski – 324 km.
Po powrocie z Aten i wyspaniu się Alex Motylska zaczęła przygotowania do kolejnego startu w biegu 48-godzinnym, w którym wystartuje w lipcu w Kladno w Czechach, gdzie planuje pobicie kolejnego rekordu świata w kategorii U-23.
Alex Motylska ma 22 lata, mieszka w Mogilnie, studiuje w Bydgoszczy, gra w piłkę w III lidze kobiecej w klubie GLKS Osielsko. Największą jej pasją jest bieganie, należy do Klubu Płock Biega No Age Limit.
Na swoim koncie ma ukończonych 70 maratonów, w tym 7 ultramartonów. Pierwszy maraton ukończyła w 2015 r. Najkrótszym z ultramaratonów był bieg na dystansie 110 km. W każdym biegu ultra stawała na podium głównie w kategorii do 29 lat, ale także OPEN kobiet. Jej wynik z biegu 24 h (ponad 160 km) jest najlepszym wynikiem w historii Polski w kategorii kobiet U-23. Jako jedyna kobieta może się poszczycić ukończeniem Korony Wituńskiej (5 maratonów w 3 dni) oraz 10 maratonów w 10 dni.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Tylko tak dalej!

W minioną sobotę rozegrana została ostatnia seria spotkań rundy zasadniczej Ekstraklasy. Wisła Płock, zajmująca od …