Powstaje drużyna seniorów siatkarzy. Zawodnicy pilnie poszukiwani

W Płocku są dwie wiodące drużyny męskie i nie da się ukryć, że w obu jest niewielu wychowanków. Dla tych, których nie interesuje piłka ręczna ani nożna powstaje szansa na przyjście do trzeciej, która na razie nie istnieje, ale MUKS Volley – PWSZ Płock chce by powstała.

Płock jest chyba ewenementem na mapie sportowej piłki siatkowej. W mieście od bardzo wielu lat nie ma drużyny seniorów na przyzwoitym poziomie, bo zainteresowani kończą karierę na etapie szkoły średniej. W szkołach głównie gra się w piłkę ręczną lub nożną, w niektórych uprawia się także wioślarstwo lub lekką atletykę, ale siatkówka…

A jednak okazuje się, że przywrócenie świetności tej dyscypliny sportu w Płocku jest możliwe. Trudne, ale możliwe. Właśnie rusza nabór do nowo powstającej drużyny piłki siatkowej mężczyzn, MUKS Volley Płock zaprasza wszystkich chętnych na otwarte treningi dla zainteresowanych.

Zajęcia odbywać się będą w hali sportowej PWSZ Płock, przy ul. Gałczyńskiego 28. Organizatorzy zapraszają w czwartek i piątek, 7 i 8 lutego w godz. 17.00 – 19.00 na otwarte treningi.

Wystarczy zabrać z domu sprzęt sportowy i przyjść na pierwszy trening.

Jol.
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Teraz Ojrzyński

Po porażce 0:1 w meczu z Piastem Gliwice z posadą szkoleniowca pożegnał się Kibu Vikuňa …