Pojedzie na mistrzostwa świata

Na stadionie we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek, z udziałem zawodniczki MLKL Płock Martyny Lewandowskiej. Płocczanka, mimo walki z kontuzją, wygrała konkurs skoku wzwyż i zdobyła upragniony złoty medal. Ale to nie wszystko, skokiem na wysokość 182 cm uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Świata Juniorek, które odbędą się w połowie lipca w Tampere w Finlandii.
Konkurs skoku wzwyż był zaplanowany na późny wieczór, a powodem był padający deszcz, niesprzyjający skoczkom wzwyż. Do konkursu zostało zgłoszonych 15 zawodniczek. Martynka rozpoczęła konkurs od wysokości 160 cm, niezbyt fortunnie zaliczając ją w drugiej próbie.
Następne wysokości: 164 cm, 168 cm i 172 cm zaliczyła w pierwszych próbach. Najgroźniejsze konkurentki Martyny, Patrycja Skoczylas z UKS Kalisz oraz Weronika Stefaniuk z Hermes Gryfino, zaliczyły po 172 cm i ostatecznie odpadły z konkursu.
W tym momencie Martyna została sama w konkursie zaliczając 175 cm w pięknym stylu w pierwszej próbie. Trener Mirosław Nisztor postanowił postawić wszystko na jedną kartę. – Mieliśmy już złoty medal, ale była szansa na walkę o udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata – mówił po powrocie do Płocka.
Skok na wysokości 182 cm Martyna zaliczyła w trzeciej próbie i trudno się dziwić, że z jej oczu popłynęły łzy radości i szczęścia. – Martynka nie wierzyła, że to się udało. Wszyscy, którzy oglądali to wydarzenie gratulowali jej, bo to było coś niesamowitego. Bo to był skok marzeń, tak można byłoby to zakończyć – powiedział Mirosław Nisztor.
Droga, jaką pokonała Martyna w tym sezonie, by pojechać na mistrzostwa świata, była niezwykle trudna. Odniesiona kontuzja stopy znacznie ograniczyła przygotowanie do zawodów. Dziewczyna pokazała jednak, że jest zawodniczką, która mimo przeciwności zdrowotnych jest w stanie wysoko skakać.
Dodajmy, że wyjazd na mistrzostwa świata do Finlandii będzie jej trzecią imprezą rangi mistrzowskiej, podczas której wystąpi w koszulce z orłem na piersiach i będzie reprezentować Polskę.
Warto przypomnieć, że Martynka jest aktualną wicemistrzynią świata juniorek młodszych z roku 2017, wtedy zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw w Nairobi – Kenia.
Martyna jest pięciokrotną mistrzynią Polski w skoku wzwyż, także uczennicą Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Po wakacjach będzie uczennicą trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Reprezentuje Miejsko-Ludowy Klub Lekkoatletyczny Płock, jej trenerem jest Mirosław Nisztor.
Warto przypomnieć, że trener Mirosław Nisztor opracował strategię rozwoju talentu Martyny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 i szybkimi krokami w tym kierunku zmierza.
Klub MLKL Płock chce podziękować Urzędowi Miasta Płocka oraz PKN Orlen za pomoc materialną związaną z rozwojem zawodniczki.
Specjalne podziękowania należą się również Dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku za pomoc i możliwość udziału w zgrupowaniach kadrowych i zawodach międzynarodowych.

Jol.
fot. Archiwum klubu

Zobacz kolejny artykuł

Karnety czekają na kibiców

Pierwszy tegoroczny mecz przy Łukasiewicza 34 odbędzie się już 10 lutego. Rywalem Nafciarzy będzie Legia …