Podium na mistrzostwach

Wielki sukces odniosła zawodniczka MLKL Płock Zuzanna Maślana na stadionie lekkoatletycznym w Bełchatowie, gdzie zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą 3 kg w Mistrzostwach Polski Młodziczek. Jej nowy rekord życiowy wynosi 12,90 m.
Zuzia przegrała jedynie z zawodniczką z Braniewa, która również poprawiła podczas najważniejszych zawodów w sezonie rekord życiowy, który teraz wynosi 13,61 m.
Start w Mistrzostwach Polski nie jest możliwy, jeśli zawodnik lub zawodniczka nie przejdzie eliminacji międzywojewódzkich. Dodatkowo musi się jeszcze znaleźć w pierwszej dwudziestce najlepszych młodziczek w kraju. Sukces Zuzi jest tym większy, że reprezentantka Międzyszkolnego Ludowego Klubu Lekkoatletycznego startowała ze starszymi od siebie o rok rywalkami.
Zawodniczką opiekują się sztab trenerski MLKL Płock: Mirosław Nisztor, Stanisław Nisztor oraz Kinga Nisztor. – Zuzanna ma tak duży talent, że jej praca treningowa została rozłożona na trzech szkoleniowców. Zuzia oprócz pchnięcia kulą specjalizuje się również w rzucie dyskiem oraz rzucie oszczepem. W tych konkurencjach również zdobywa medale imprez ogólnopolskich – tłumaczy Mirosław Nisztor.
Warto przypomnieć, że Zuzia w lipcu reprezentowała Płock na Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Jerozolimie w Izraelu, gdzie również zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą.
Zuzia Maślana na co dzień chodzi do 8 klasy Szkoły Podstawowej w Łącku, a lekką atletykę trenuje od 2 lat.

Jol.

Płocczanie wychodzą z grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali z wicemistrzem Hiszpanii Abanca Ademar Leon 25:23 (9:10) w …

Pozostajemy liderem grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii Wacker Thun 25:23 (14:13) …