Płocczanka na podium regat wioślarskich

W ostatni weekend września odbyły się międzynarodowe regaty wioślarskie państw basenu Morza Bałtyckiego. Organizatorem tegorocznej edycji Baltic Cup była Polska, a zawody odbyły się w Kruszwicy.
Program regat obejmuje 10 konkurencji wioślarskich, 5 męskich i 5 żeńskich. Jest to sprawdzian dla zawodników, którzy jeszcze w przyszłym roku będą startować w kategorii wiekowej junior.
Jedną z zawodniczek polskiej czwórki podwójnej była Wiktoria Dziwota, wioślarka Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i uczennica drugiej klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych.
Wiktoria Dziwota wraz z koleżankami wywalczyła brązowy medal pierwszego dnia regat, ulegając tylko Niemkom i Litwinkom na klasycznym dystansie. Natomiast w niedzielę, w sprincie, przegrała ponownie z Niemkami oraz Dunkami.
Dla Wiktorii były to już drugie regaty międzynarodowe w tym roku. Pierwszy raz reprezentowała Polskę podczas regat Coupe de la Jeunesse w lipcu, w Coork w Irlandii.
Prezes PTW Jacek Karolak ma nadzieję, że płocka zawodniczka będzie podporą polskiej reprezentacji w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów. Odbędą się one na torze olimpijskim w Tokio.

Jol.
fot. archiwum PTW

Zobacz kolejny artykuł

Piłkarze ręczni wracają do gry

Najpierw Piotrkowianin Po przerwie na reprezentację wracają do gry piłkarze ręczni Superligi. Przypomnijmy, że pierwsza …