Płocczanie z medalami

Zawodnicy reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Eljot Płock wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Judo, który w weekend odbył się w Grodzisku Mazowieckim.
Do rywalizacji sportowej przystąpiły dzieci z roczników od 1997 do 2010. Wszystkich startujących podzielono na kategorie wiekowe i wagowe. W sumie na liście startowej znalazło się 500 zawodników z Polski i Litwy, reprezentujących 50 klubów sportowych.
W turnieju wystartowało 10 zawodników z UKS Eljot Płock z grup sportowych prowadzonych przez trenerów: Piotra Januszewskiego (4 DAN), Tomasza Korpowskiego (4 DAN), Michała Bernera (2 DAN) oraz Mariusza Krupińskiego (2 DAN).
Płocczanie wywalczyli w turnieju pięć medali. Ten najcenniejszy – złoty – zdobył Maciej Augustyn, startujący w kategorii wagowej 55 kg. Zawodnik wygrał trzy pojedynki eliminacyjne.
Medale brązowe zdobyli: Dominika Berner, Natalia Augustyn, Dawid Rydzyński oraz Sylwia Kopczyńska.
Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych miejscach w turnieju, wygrywając tylko pojedyncze walki eliminacyjne.
Punkty rankingowe uzyskali także Szymon Atlak i Szymon Krupiński, którzy zajęli miejsca 4–7 w turnieju.