Płocczanie stanęli na podium

Wyjątkowo urokliwą trasą, ulicami Starego Miasta i nabrzeżem wiślanym pobiegli uczestnicy II Biegu im. Obrońców Płocka 1920 roku. Na mecie zameldowało się 216 zawodników zadowolonych z udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.
Wszystkie przygotowane dla startujących pakiety zostały odebrane i zawodnicy wybiegli na trasę. Od początku było trzech faworytów, którzy odbili od stawki, prowadzili przez cały dystans i rozdzielili między siebie miejsca na podium.
Zwyciężył, po wspaniałej walce przed metą zawodnik drużyny gospodarzy, Artur Kamiński z klubu Płock Biega No Age Limit. Tuż za nim ukończył bieg Michał Makowski – 2 OReal Ciechanów, a najniższy stopień podium zajął ostatecznie Mariusz Pawłowski z klubu Kurzętnik Biega.
Wśród pań najszybsza okazała się Marta Szenk z Bydgoszczy, która zameldowała się na mecie przed Anną Żuchowską z Płonnego i zawodniczką Płock Biega No Age Limit – Sylwią Nawrocką.
Miejsca na podium w różnych kategoriach wiekowych zajęli także: Arleta Zajączkowska, Dariusz Łomnicki, Krzysztof Marecki i Aneta Różańska. Najlepszymi mieszkańcami Płocka okazali się: Artur Kamiński i Sandra Szost.
Dzięki znakomitej postawie płockich biegaczy, drużyna Płock Biega No Age Limit zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Nagrody najlepszym uczestnikom biegu wręczała posłanka Elżbieta Gapińska.
II Bieg im. Obrońców Płocka 1920 roku okazał się znakomicie zorganizowaną imprezą, w której wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety. Nikt nie ucierpiał na trasie, a zadowoleni uczestnicy, po zaliczeniu trasy, jedząc znakomite pączki już umawiali się na następny bieg, za rok.
– Udało nam się zorganizować fajną, klimatyczną imprezę w urokliwym miejscu. Uczestnicy, nie mieszkający w Płocku, także ci, którzy po raz pierwszy startowali w naszym biegu, nie szczędzili pochwał. Cieszymy się, że biegacze byli zadowoleni – podsumował krótko organizator, prezes klubu Plock Biega No Age Limit Bogdan Makowski.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Marcin Wichary rozgrywa ostatnie mecze

Piłkarze ręczni zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek i po przerwie reprezentacyjnej rozpoczną fazę play off. W …