Płoccy wioślarze na torach Europy i na Gople

We francuskim Gravelines odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Europy Juniorów. Polskę reprezentowało pięć osad, wśród nich czwórka podwójna i ósemka męska. W obu tych osadach wiosłowali zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.
W finale regat wystartowało dwóch płocczan: Janek Domeradzki w czwórce i Kuba Opasiński jako sternik polskiej ósemki. Były to jedyne osady polskie, którym udało się po wyścigach eliminacyjnych i półfinałowych awansować do finału. Obie osady zajęły piąte miejsca.
O ile dla czwórki podwójnej był to sukces, o tyle dla ósemki była to niestety porażka. Osada po bardzo dobrym występie przed dwoma tygodniami w regatach międzynarodowych w Monachium miała duże szanse na medal. Skończyło się na V miejscu. Ważne jednak, że obaj płocczanie zakończyli zawody w finale.
Tymczasem na jeziorze Gopło w Kruszwicy odbyły się regaty kontrolne juniorów. W regatach, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, wzięło udział niemal 30 zawodników z PTW, uczniów SMS przy płockiej „70”.
Na I miejscu na mecie zameldowała się osada czwórki bez sternika w składzie: Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Paweł Kurczewski i Igor Skowyrski. Bardzo dobry występ zanotowała najlepsza płocka jedynkarka, Wiktoria Dziwota, która była druga, pokonując blisko czterdzieści konkurentek. Swoją klasę potwierdziła również dwójka bez sterniczki w składzie: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska. Z najlepszym czasem przedbiegów awansowały do niedzielnego finału, ale nie wystąpiły z powodu kontuzji szlakowej.
Wśród juniorów młodszych na największą pochwałę zasługują: Kuba Pszczółkowski i Roman Drużyński, którzy w sobotę zajęli III miejsce w wyścigu finałowym dwójek bez sternika, a w niedzielę II miejsce w kombinowanej z AZS-em Toruń osadzie czwórki bez sternika.
Regaty w Kruszwicy były sprawdzianem sił dla zawodników w kategoriach młodzieżowych i zarazem sprawdzianem koncepcji trenerskich na najważniejsze imprezy sezonu: mistrzostwa Polski oraz imprezy międzynarodowe z mistrzostwami świata włącznie. Miejmy nadzieję, że z udziałem wioślarzy z Płocka.

Jol.
fot. Archiwum PTW

Zobacz kolejny artykuł

Nie dali szans rywalom

Znakomicie to za małe słowo, by określić sobotni występ płockich piłkarzy ręcznych przed własną publicznością. …

Wychowałem się na płockiej ziemi…

Z trenerem Wisły Płock, Dariuszem Dźwigałą, w przerwie na reprezentację rozmawia Jola Marciniak – Poprosiłam …