PKN ORLEN sponsorem głównym Wojtka Bógdała

Finansowe wsparcie dla motoparalotniarza
Młody, ale już bardzo utytułowany motoparalotniarz Wojtek Bógdał podpisał ponad roczną umowę sponsoringową z PKN ORLEN. Za finansowe wsparcie dla złotego medalisty z Tajlandii, logo Firmy znajdzie się na skrzydle oraz stroju sportowca, samochodzie i przyczepie.
Wojtek Bógdał to człowiek ambitny, pracowity i konsekwentny w dążeniu do założonego celu. Jednocześnie – mimo tylu sukcesów na imprezach najwyższej, światowej rangi – bardzo skromny. Nie każdy wie, że jest aktualnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii polskiego sportu motoparalotniowego.
Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrza świata, dwa – mistrza Europy, trzy – mistrza Polski oraz jest zdobywcą złotego medalu The World Games 2017 we Wrocławiu. W 2016 roku po zdobyciu mistrzostwa świata w slalomach motoparalotniowych, został uznany najlepszym pilotem sportowym w kraju. Podczas Balu Lotników i Obronności Polskiej, który odbył się w tym roku w Krakowie, Wojtek Bógdał otrzymał drugą nagrodę za zdobycie złotego medalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu oraz złotego medalu Mistrzostw Europy w Czechach.
– Niezmiernie cieszę się z tej nagrody, tym bardziej że jest ona przyznawana przez ekspertów cywilnej i wojskowej branży lotniczej za rzeczywiste dokonania na arenie sportowej. Motoparalotniarstwo po raz pierwszy zagościło na The World Games. Zdobyłem tam pierwszy złoty medal dla Polski. Później swoją dobrą formę potwierdziłem, wygrywając Mistrzostwa Europy w Czechach. W 100 procentach wykonałem założony plan – wymienia sukcesy Wojtek Bógdał.
Tegoroczny mistrz świata z Tajlandii z radością podkreśla, że dzięki jego pasji do tej dziedziny sportu i sukcesom, jakie odnosi, coraz więcej młodych osób przejawia zainteresowanie do latania na motoparalotniach.
– Jesteśmy szczęśliwi, że Wojtek Bógdał dołączył do grona sportowców, z którymi współpracuje PKN ORLEN. Wierzę głęboko, że dzięki naszemu zaangażowaniu otworzą się przed nim nowe możliwości rozwoju i będzie zdobywał kolejne sportowe cele. Będziemy trzymać kciuki – zapewniła Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu i CSR w PKN ORLEN.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Teraz Ojrzyński

Po porażce 0:1 w meczu z Piastem Gliwice z posadą szkoleniowca pożegnał się Kibu Vikuňa …