Piłkarze ręczni wracają do gry

Najpierw Piotrkowianin

Po przerwie na reprezentację wracają do gry piłkarze ręczni Superligi. Przypomnijmy, że pierwsza drużyna Orlen Wisły Płock zajęła po rundzie zasadniczej drugie miejsce w tabeli i z tej pozycji rozpoczyna rundę finałową. Pierwszym rywalem zespołu Xavi Sabate będzie Piotrkowianin, a mecz zostanie rozegrany w Piotrkowie Trybunalskim.

Oczywiście aspiracje płockiej drużyny są dużo większe. Orlen Wisła zamierza dojść do finału i kto wie, może odebrać prymat w polskiej lidze zespołowi PGE Vive Kielce. Na razie jednak nie warto wybiegać tak daleko w przyszłość, trzeba skupić się na dwóch najbliższych spotkaniach.
Pierwszy mecz z Piotrkowianinem, siódmą drużyną Superligi, zaplanowano na 25 kwietnia na godz. 18.30. Rewanż odbędzie się 30 kwietnia, początek spotkania wyznaczono na godz. 20.15.
Kolejna faza została zaplanowana na 14 i 15 maja. Płoccy kibice nie wyobrażają sobie, że z pojedynku z Piotrkowianinem nie wyjdzie zwycięsko Orlen Wisła. Jeśli tak się stanie, wtedy w drugiej rundzie Nafciarze spotkają się ze zwycięzcą pary Kwidzyn/Górnik. Spotkania rewanżowe zostały zaplanowane na 18 i 19 kwietnia, kiedy to wyłonione zostaną ekipy, które spotkają się w finale mistrzostw Polski.
Walka o brązowy medal toczyć się będzie między zespołami, które przegrały mecze półfinałowe. Pojedynki zaplanowano na 21 maja i 25 maja (rewanż). Spotkania o złote medale, czyli te, które płocką drużynę i jej kibiców będą bardziej interesować, zaplanowano na 22 i 26 maja. Za półtora miesiąca wszystko będzie jasne. Trofea zostaną rozdane, a zawodnicy rozpoczną urlopy przed następnym sezonem.
12 maja o godz. 13.45 o Puchar Polski
Przypomnijmy, że płocki zespół walczyć będzie o jeszcze jedno trofeum – Puchar Polski. Zostały już tylko dwie drużyny, które mają szansę na zwycięstwo w tych rozgrywkach. Przed rokiem dość niespodziewanie w trzeciej rundzie Orlen Wisła musiała pożegnać się z myślą o walce o Puchar Polski. Płocki zespół przegrał z Górnikiem w Zabrzu 30:33.
W finale, jak wiadomo było już od początku marca, drugą drużyną będzie PGE Vive Kielce. Spotkanie, tylko jedno, zostanie rozegrane 12 maja o godz. 13.45 w poznańskiej Arenie. Orlen Wisła będzie gospodarzem tego pojedynku.
Do 25 kwietnia kibice mogą rezerwować bilety na to widowisko. Dla widzów z Płocka zostało zarezerwowanych około 360 wejściówek. Prawdopodobnie zajmą cały sektor A2 za jedną z bramek.
Bilety kosztują: 25 zł normalny i 15 zł ulgowy, a można je rezerwować pod adresem t.bauman@sprwislaplock.pl. Dodajmy, że wejściówki można także kupić indywidualnie, ale warto napisać maila do klubu, bo zaplanowano, że zostaną one wydane między 8 a 10 maja. Jest spore prawdopodobieństwo, że nie wszyscy zgłoszą się po odbiór.
I liga nadal walczy
Na 27 kwietnia wyznaczono terminy ostatnich spotkań I ligi mężczyzn. W grupie A o punkty walczy Mazur Sierpc. Na koniec sezonu drużyna zmierzy się z Gwardią Koszalin, ale wynik spotkania nie zmieni sytuacji sierpeckiej ekipy.
Mazur zajmuje VIII miejsce w tabeli, z przewagą 6 pkt. nad dziewiątym zespołem – Meblami Wójcik. W grupie jest jedenaście zespołów, wycofała się Pomezania Malbork.
W tabeli prowadzi Nielba Wągrowiec (46 pkt.), przed KS Stalą Gorzów (43 pkt.). Trzecie miejsce tabeli okupuje Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.
W grupie C, gdzie o punkty walczy Orlen Wisła II, również ostatni mecz zostanie rozegrany w najbliższy weekend. Płocczanie zajmują VIII miejsce w gronie dwunastu zespołów. Zgromadzili 28 pkt. i bez problemu utrzymają się w I lidze. Przed nimi jest już tylko spotkanie z Padwą Zamość.
W tabeli prowadzi SPR PWZS Tarnów z dorobkiem 55 pkt., który o pozycje lidera po rozgrywkach walczy z zespołem Czuwaj Przemyśl (54 pkt.).
SMS ZPRP I
o fotel lidera
Dwie kolejki mają do rozegrania panie walczące w I lidze kobiet. W najbliższy weekend MMKS Jutrzenka Płock zagra z MKS PR Urbis w Gnieźnie, SMS ZPRP II Płock z MKS w Karczewie, a SMS ZPRP I Płock z ChKS Politechnika Łódzka w Łodzi. Ostatnią kolejkę piłkarki ręczne zagrają w pierwszy weekend majowy.
W tabeli sytuacja jest jasna. SMS ZPRP I Płock walczy o fotel lidera, druga ekipa SMS ZPRP jest bezpieczna w środku stawki, a Jutrzenka jeszcze stara się o miejsce na podium.
Mimo braku szans na wejście do baraży, trzeba pochwalić podopieczne trenera Marcina Krysiaka, które dzielnie walczyły o miejsce na podium. Niestety to jeszcze nie nastąpi w tym sezonie, ale niewielkie wzmocnienia mogą pomóc w sprawieniu niespodzianki w następnym.
Marzenia odłożone
na rok
Przed sezonem walkę o I ligę zapowiadali piłkarze ręczni SPR Handball Płock, wychowankowie SPR Wisła Płock. Drużyna błyskawicznie, w ciągu jednego sezonu od chwili wejścia na piłkarski rynek, awansowała z III do II ligi, ale na wejście na zaplecze Superligi będzie musiała jeszcze poczekać.
Płocczanie bardzo dobrze radzili sobie w mazowieckiej II lidze. Ostatecznie zajęli III miejsce w tabeli, wygrywając dziesięć spotkań, cztery przegrywając i notując dwa remisy.
SPR Handball Płock pokazał, że można. A że nie do końca udało się osiągnąć cel – nie szkodzi. Trzeba tylko będzie marzenia odłożyć na rok, a po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach rozpocząć przygotowania do następnego sezonu.
Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

W fazie finałowej dwie Wisły spotkają się w Krakowie

W meczu 30. kolejki rozgrywek Wisła Płock pokonała na wyjeździe z Zagłębie w Sosnowcu 3: …