Piłkarze ręczni ORLEN Wisły wracają po przerwie świątecznej

Część piłkarzy ręcznych ORLEN Wisły miała kilka dni przerwy świątecznej, mogli odpocząć i naładować akumulatory przed resztą sezonu. Pozostali zawodnicy, którzy zostali powołani do swoich reprezentacji narodowych, mocno trenowali, a niektórzy za kilka dni wezmą udział w mistrzostwach Europy, które odbywać się będą od 12 do 28 stycznia w Chorwacji, niestety bez Polaków.
Piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock 16 grudnia, po meczu ze Spójnią Gdynia, rozjechali się do domów na krótką, świąteczną przerwę. Oczywiście nie wszyscy, bo część z nich została powołana do reprezentacji narodowych i przygotowuje się do spotkań, które zostaną rozegrane w styczniu, na mistrzostwach Europy w Chorwacji. Polska reprezentacja będzie grać w Portugalii, gdzie odbędzie się turniej preeliminacyjny do mistrzostw świata 2019.
Do 27-osobowej reprezentacji Polski, która na koniec roku zagrała turniej w Gdańsku, trener Piotr Przybecki powołał pięciu zawodników ORLEN Wisły: Tomasza i Macieja Gębalów, Michała Daszka, Przemysława Krajewskiego oraz Adama Morawskiego. Skład kadry narodowej na mecze preeliminacyjne do mistrzostw świata zostanie ogłoszony wkrótce, bo turniej w Portugalii rozpocznie się już 12 stycznia.
Warto dodać, że w innym turnieju grać będzie Rumunia, w składzie której jest Dan Racotea i być może także Valentin Ghionea, oraz Bośnia z Marco Tarabochią. Do kadry Chorwacji dołączyli Sime Ivic i Lovro Mihic, a do Słowenii – Igor Żabic.
Wszystko wskazuje na to, że 8 stycznia (bo na ten dzień trenerzy ustalili pierwsze po przerwie spotkanie) będzie mniej niż połowa drużyny. Zespół będzie przygotowywał się do drugiej części rozgrywek na własnych obiektach.
W dniach 12–14 stycznia reprezentacja zagra w Portugalii – z gospodarzami, Kosowem i Cyprem (awansuje tylko jedna ekipa). Po tym terminie część zawodników wróci do Płocka, bo już na 20 stycznia o godz. 18.00 zaplanowano pierwszy mecz roku 2018. Rywalem płockiego zespołu będzie Chrobry Głogów. Zapraszamy kibiców do ORLEN Areny.
Kolejne spotkania zostaną rozegrane w iście rekordowym tempie: 24 stycznia ORLEN Wisła jedzie do Szczecina na pojedynek z Pogonią, 27 stycznia będzie u siebie podejmować Gwardię Opole, 3 lutego Azoty Puławy, a 7 lutego – piłkarzy czeka wycieczka do Legionowa. Nie można zapomnieć, że 31 stycznia płocką drużynę czeka wyprawa do Białej Podlaskiej, gdzie drużyna rozegra mecz Pucharu Polski.
Bardzo ważne spotkanie ORLEN Wisła rozegra 10 lutego o godz. 16.00. Na parkiet płockiej hali wybiegną gospodarze i PPD zagrzeb. Będzie to pojedynek 11. kolejki Ligi Mistrzów, istotny dla układu tabeli grupy A rozgrywek.
Przypomnijmy, że do końca fazy grupowej tej edycji Ligi Mistrzów zostały cztery pojedynki (razem z meczem przeciwko PPD Zagrzeb). 17 lutego płocczan podejmować będzie FC Barcelona. 25 lutego o godz. 19.00 w ORLEN Arenie gościć będziemy Rhein Neckar Lowen, a rozgrywki zakończą się 4 marca o godz. 17.00 spotkaniem w Skopje, z broniącym tytułu aktualnym liderem grupy – Vardarem.
Szanse płockiej drużyny na wyjście z fazy grupowej do pucharowej są niewielkie, ale w sporcie walczy się do końca. Nie jest przesądzone miejsce ORLEN Wisły w grupie A. Co prawda zajęcie VI pozycji będzie niezwykle trudne, ale Nafciarze nie boją się wyzwań. Jeśli uda się pokonać PPD Zagrzeb 10 lutego, szanse na wyjście z grupy do fazy pucharowej nieco wzrosną.
Patrząc na tabelę grupy A, widać wyraźnie, że mecz z mistrzem Chorwacji będzie bardzo ważny, bo daje jeszcze minimalną szansę na awans. Po tym spotkaniu płocczan czekają pojedynki z trzema zespołami z pierwszej czwórki.
Vardar jeszcze w tych rozgrywkach nie przegrał meczu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zrobił w ostatniej kolejce. Rhein Neckar Lowen ma dwie, a Barcelona aż trzy porażki na swoim koncie. To najlepszy dowód, że wszystko jest jeszcze możliwe.
Przypomnijmy, że mecze Last 16 Ligi Mistrzów zostały zaplanowane na 21–25 marca i rewanżowe na 28 marca – 1 kwietnia, ćwierćfinałowe na 18–22 kwietnia i 25–29 kwietnia, zaś Final Four odbędzie się w Kolonii 26 i 27 maja.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nie dali szans rywalom

Znakomicie to za małe słowo, by określić sobotni występ płockich piłkarzy ręcznych przed własną publicznością. …

Wychowałem się na płockiej ziemi…

Z trenerem Wisły Płock, Dariuszem Dźwigałą, w przerwie na reprezentację rozmawia Jola Marciniak – Poprosiłam …