Najnowsze informacje

Piłkarze nożni mają przerwę w rozgrywkach

Do zobaczenia 13 stycznia
W pierwszych dniach grudnia piłkarze nożni Wisły Płock po raz ostatni przed przerwą zimową spotkali się na wspólnych zajęciach. Po półtoramiesięcznym okresie urlopowym, w czasie którego zawodnicy będą musieli realizować indywidualne zalecenia trenerów, spotkają się na pierwszym treningu 13 stycznia 2011 roku.
W okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2010/2011, po której powinni awansować do I ligi, rozegrają dziesięć meczów sparingowych. Sześć z nich odbędzie się na płockim stadionie. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza wyjadą na dwa zgrupowania: do Lucienia i do Kleszczowa.
Przygotowany został szczegółowy plan przygotowań do rundy wiosennej pierwszego zespołu. Przez pierwsze dwa dni piłkarze będą trenować na swoich obiektach, a 15 stycznia odbędzie się pierwszy sparking z liderem III ligi Pogonią Siedlce. Od 17 do 21 stycznia przebywać będą na krótkim zgrupowaniu w Lucieniu, a po powrocie, 26 stycznia, zagrają mecz kontrolny z OKS Olsztyn, zespołem z 12 miejsca II ligi wschodniej.
W ciągu kolejnych dni drużyna znów będzie trenować na swoich obiektach, przygotowując się do dwóch pojedynków. 29 stycznia piłkarze sprawdzą swoją formę z wiceliderem II ligi zachodniej Zawiszą Bydgoszcz i ze Szkółką Piłkarską Lagos z Nigerii.
Następne spotkanie kontrolne zostało wyznaczone na 2 lutego, a rywalem będzie ósma drużyna Młodej Ekstraklasy – Widzew Łódź. Po meczu cała ekipa wyjedzie na zgrupowanie do Kleszczowa, skąd wróci 9 lutego. W czasie obozu zaplanowano kolejne pojedynki. 4 lutego rywalem Wisły będzie szósta drużyna I ligi Ruch Radzionków, a 7 lutego wicelider I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała.
Po powrocie z Kleszczowa piłkarze do końca okresu przygotowawczego trenować będą na własnych obiektach. 16 lutego spotkają się z czwartym zespołem I ligi Sandecją Nowy Sącz w Gutowie, a 19 lutego z liderem II ligi grupy zachodniej Olimpią Grudziądz. Wreszcie ostatnie spotkanie kontrolne Wisła zagra 26 lutego z Elaną Toruń, szóstą drużyną II ligi grupy zachodniej, zaś 5 marca, o ile pogoda nie spłata figla, wznowione zostaną rozgrywki ligowe. Pierwszy mecz rundy rewanżowej Wisła zagra na swoim stadionie, a rywalem będzie Ruch Wysokie Mazowieckie.
Przerwę w rozgrywkach mają także piłkarze II drużyny. Ich celem jest utrzymanie się w IV lidze, co wcale łatwe nie będzie. Ekipa Zbigniewa Cytryniaka ma w planie aż dziewięć spotkań kontrolnych. 29 stycznia ich rywalem będzie Szkółka Sportowa z Nigerii, 2 lutego Błękitni Gąbin, 5 lutego Lider Włocławek, 9 lutego Wisła Duninów, 12 lutego Kujawiak Kowal, 19 lutego Mszczonowianka, 27 lutego Mień Lipno, 5 marca Włocławia Włocławek, a 12 marca Lech Rypin. Pierwszą kolejkę IV ligi wyznaczono na 19 marca, a rywalem Wisły będzie Nadnarwianka Pułtusk.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Powalczą na mistrzostwach świata

W Kruszwicy wioślarze z całej Polski rywalizowali o miejsca w reprezentacjach juniorów na tegoroczne główne …

Laude Probus dla szefów płockiego klubu

Podczas 49. sesji rady Miasta Płocka prezes Wisły Jacek Kruszewski i wiceprezes Tomasz Marzec otrzymali …