fot. Dariusz Ossowski

Pieniądze za medale

Po raz piąty zawodnicy, trenerzy i działacze płockiego środowiska sportowego spotkali się w Orlen Arenie, by podsumować rok i podzielić się opłatkiem. 144 sportowców i trenerów otrzymało nagrody finansowe, w sumie niemal 105 tys. zł.
Po raz pierwszy uhonorowani zostali także działacze, którym prezydent Andrzej Nowakowski wręczył medale Laude Probus. Wyróżnieni zostali: Wojciech Jankowski, płocczanin związany z wioślarstwem, 3-krotny olimpijczyk, brązowy medalista z IO w Barcelonie, 3-krotny medalista mistrzostw świata, 33-krotny mistrz Polski; Ryszard Olczuk, wiceprezes Płockiego Klubu Olimpijczyka, związany z Płockim Towarzystwem Wioślarskim, organizator Płockiej Olimpiady Młodzieży, Sztafety Olimpijskiej i Dni Olimpijczyka, działający w płockim sporcie od blisko 40 lat; Wiesław Chrobot, prezes Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa, dyrektor międzynarodowego turnieju w tenisie na wózkach Płock Orlen Polish Open; Dariusz Bógdał, działacz Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, który wyszkolił i sponsorował swojego syna Wojciecha w sporcie motoparalotniowym oraz Enkhbaatar Dambandarja, prezes Mon-Polu, propagator koszykówki w Płocku.
Najlepsi sportowcy, którzy odnieśli w tym roku sukcesy międzynarodowe i ich trenerzy, otrzymali nagrody finansowe. Czeki odebrali: Damian Chrzanowski za III miejsce w mistrzostwach Europy juniorów na Węgrzech i trener Jurij Szyczkow; Wojciech Bógdał za I miejsce drużynowo i III indywidualnie w klasie PL1 podczas Motoparolotniowych Mistrzostw Świata w Anglii; Martyna Lewandowska za IV miejsce w skoku wzwyż na mistrzostwach Europy U18 w Gruzji i trener Mirosław Nisztor, piłkarze ręczni plażowi BHT Auto Forum Petra Płock za IV miejsce w klubowych mistrzostwach Europy w Hiszpanii; Radosław Suliński za II miejsce w European Cailifo and Hongjia Cup Championship 2015 i jego trenerzy Anna Błaszczak i Zbigniew Błaszczak.
W Pucharze Świata w karate tradycyjnym Daria Dolna zajęła I miejsce, Agnieszka Żendarska V, Jan Pęcherzewski IV miejsce, a Jan Kłębek został mistrzem świata jako trener i zawodnik w konkurencji kumite drużynowe seniorów. Nagrodzony został także Piotr Kuś – trener całej grupy. Piotr Maślanka wywalczył I miejsce w Pucharze Europy seniorów w kickboxingu, a Rafał Dobies był trzeci w gronie kadetów starszych. Obok zawodników, prezydent Nowakowski nagrodził także Bartosza Baczyńskiego, trenera Piotra Maślanki oraz wioślarza Łukasza Krajewskiego, zdobywcy brązowego medalu w Akademickich Mistrzostwach Świata w ósemce i jego trenera Jacka Karolaka.
Najwięcej nagrodzonych zostało za osiągnięcia w zawodach rangi mistrzostw Polski. Dyplomy i czeki otrzymali: zawodnik piłki nożnej Olaf Bieńkowski ze Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, tenisista Michał Mikuła, wioślarze, pływacy, piłkarze ręczni, badmintoniści, zawodnicy sportów walki, lekkoatleci, przedstawiciele sportów lotniczych oraz tenisiści na wózkach wraz z trenerem Jacekiem Wilczyńskim. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Będą nowi piłkarze

Pod koniec tygodnia do kibiców dotarła wiadomość, że ósma drużyna rosyjskiej ligi Achmat Grozny interesuje …

Niewiele brakowało…

W przedświąteczny piątek płoccy piłkarze rozegrali ostatni w 2018 roku pojedynek w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. …