Najnowsze informacje

Pięciu wspaniałych

Przed tygodniem przedstawiliśmy kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca 2011 roku, przypomnieliśmy ich sukcesy i najważniejsze starty. Teraz czas na piątkę trenerów.
W gronie kandydujących do tytułu najpopularniejszego sportowca znalazło się 10 wioślarzy, jedynkarz Kamil Zajkowski i ósemka ze sternikiem. Trenerem wszystkich zawodników jest Jacek Karolak. To jego podopieczni stawali na podium, nie tylko Mistrzostw Polski seniorów. Jacek Karolak to laureat ubiegłorocznego plebiscytu, w którym czytelnicy przyznali mu tytuł najpopularniejszego, a Kapituła najlepszego trenera 2010 roku.
Nie tylko utytułowanym zawodnikiem, także trenerem jest Piotr Paśnik – założyciel UKS Sanda Płock, który wychował już wielu zawodników w tej dyscyplinie sportu. Na swoim koncie ma medale nie tylko w Mistrzostwach Polski seniorów, także w Mistrzostwach i Pucharach Świata. Jest trenerem między innymi Adriana Grabarczyka, który w tym sezonie zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy w wushu w Tallinie.
Jarosław Sawicki jest trenerem drużyny piłki ręcznej dziewcząt, które w tym roku awansowały do I ligi seniorek i, co najważniejsze, doskonale radzą sobie w tej klasie rozgrywkowej. Ponieważ zawodniczki AZS PWSZ Jutrzenka Płock po raz pierwszy w historii płockiej żeńskiej piłki ręcznej awansowały na zaplecze ekstraklasy, Kapituła postanowiła nagrodzić szkoleniowca, zapraszając go do grona kandydatów na najpopularniejszego trenera 2011 roku.
Od wielu lat kandyduje do tytułu najpopularniejszego trenera Jacek Wilczyński. Jego podopieczni, tenisiści na wózkach, reprezentujący Stowarzyszenie IKT Płock, odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. W tym sezonie do grona nominowanych do tytułu najlepszego sportowca roku dołączył debiutant Kamil Fabisiak, dla którego mijający sezon był wyjątkowo udany. Wilczyński opiekuje się także Piotrem Jaroszewskim, jedynym na razie zawodnikiem z Płocka, który ma już zapewniony udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.
Piątym kandydatem do tytułu najpopularniejszego trenera 2011 roku jest Lars Walther, szkoleniowiec zespołu piłki ręcznej mężczyzn. Przypomnijmy, że budowana przez Walthera drużyna dość niespodziewanie wywalczyła tytuł Mistrzów Polski, a od października występuje w Lidze Mistrzów, gdzie zajmuje IV, premiowane awansem do najlepszych 16 europejskich zespołów miejsce w grupie C.
To już wszyscy tegoroczni kandydaci – ich dokonania teraz ocenią czytelnicy, którzy zechcą oddać głos na jednego z nominowanych do tytułu. Ten trener, który otrzyma najwięcej głosów czytelników Tygodnika Płockiego i Gazety Wyborczej Płock, odbierze 4 lutego nagrody, jakie organizatorzy przygotowali dla zwycięzców w Plebiscycie.    (Jol.)

Regulamin Plebiscytu
Specjalne plebiscytowe kupony będziemy drukować do 27 stycznia 2012 roku. W „Tygodniu Płockim” ukaże się ich dokładnie 8, a w „Gazecie Wyborczej” 39. Wystarczy, żeby każdy mógł oddać głos na swoich ulubieńców. I to nie tylko jeden raz, ponieważ jedna osoba może wypełnić dowolną ilość kuponów. Jest jednak kilka rygorystycznych warunków do spełnienia.
Pierwszy: stawiamy tylko po jednym krzyżyku przy każdej z kategorii Najpopularniejszy Sportowiec 2010 roku, Najpopularniejszy Trener 2010 roku.
Drugi: żeby głos był ważny, oprócz dwóch skreśleń, czytelnik musi wypełnić wszystkie pozostałe pola, czyli: podać pełne imię i nazwisko, dokładny adres, numer telefonu kontaktowego i czytelny podpis. Tylko tak wypełnione kupony będziemy brali pod uwagę przy liczeniu głosów. Brak którejkolwiek „pozycji” automatycznie unieważni głos.
Trzeci: w „Tygodniku Płockim” i w „Gazecie Wyborczej” kupony będą numerowane tygodniami. I tak pierwszy plebiscytowy tydzień to będzie jedynka, drugi dwójka, trzeci trójka i tak aż do ostatniego, ósmego tygodnia i numeru.
Uwaga! W naszej zabawie udział wezmą tylko kupony dostarczone także w systemie tygodniowym. To znaczy, że kupony oznaczone nr „1” będziemy drukować od 6 do 9 grudnia i można je przynieść do redakcji TP lub GW najpóźniej do poniedziałku 12 grudnia, do godz. 10. Na kolejne kupony, z „2”, będziemy czekać do poniedziałku 19 grudnia (także do godz. 10), itd. Ostatnie kupony, z nr „8”, będziemy przyjmować do niedzieli 29 stycznia w redakcji „Gazety Wyborczej”, do godz. 13.
Uwaga! Kupony oznaczone odpowiednimi numerami, dostarczone w innych terminach niż wyznaczone (przykładowo „1” w tygodniu drugim aż do siódmego, „2” w tygodniu trzecim do siódmego, itd.) będą nieważne.
Oczywiście tradycyjnie można kupony przesyłać do nas pocztą (Gazeta Wyborcza – ul. Królewiecka 12e, 09-400 Płock; „Tygodnik Płocki” – ul. Stary Rynek 27, 09-400 Płock). Obowiązują je jednak te same zasady. W tym wypadku liczyć się będzie data stempla pocztowego (odpowiednio – 12 grudnia, 19 grudnia, itd., wyjątek stanowi ostatni, ósmy tydzień plebiscytu. Głosy z tego tygodnia można tylko przynosić, do obu redakcji).

Zobacz kolejny artykuł

Brąz Martyny Lewandowskiej w skoku wzwyż

Płocka lekka atletyka doczekała się pierwszego w swojej historii medalu w kategorii seniorów. Jego zdobywcą …

Znowu ogromny niedosyt

Niemal 12 tys. kibiców obejrzało na stadionie w Zabrzu spotkanie, w którym dominowała Wisła Płock …