Orlen Wisła: kto najwięcej, kto najmniej

Zakończył się sezon rozgrywek PGNiG Superligi, piłkarze odpoczywają na urlopach, by 22 lipca wrócić do zajęć. Warto sobie przypomnieć, jak prezentowali się w meczach ligowych płoccy piłkarze.

Jak obliczyli fachowcy z SPR Wisła Płock drużyna rozegrała 32 mecze, zanotowała 27 zwycięstw (2 po remisie), 1 remis i 4 porażki, w tym jedna po remisie. Zespół zdobył 969 bramek, średnia 30,3; stracił 715, średnia 22,3.

Najwięcej bramek rzuconych w jednym meczu: 42 w pojedynku z Sandra SPA Pogoń Szczecin, najmniej – 21 w spotkaniu z MMTS Kwidzyn. Najwięcej bramek straconych w jednym meczu – 32 z PGE VIVE Kielce, a najmniej straconych – 13 z MMTS Kwidzyn.

Najwięcej rozegranych meczów: Lovro Mihić – 31, najwięcej bramek: Michał Daszek – 169 (53 z karnych), najwięcej bramek zza 6 metra: Michał Daszek – 108, najwięcej zza 9 metra: Dan-Emil Racotea – 43, najwięcej bramek w jednym meczu: Michał Daszek – 14 w pojedynku z Gwardią Opole, najwięcej odzyskanych piłek: Jose Guilherme de Toledo – 81, najwięcej asyst: Jose Guilherme de Toledo – 120.

Najwięcej kar dwuminutowych otrzymał Mateusz Piechowski – 22, a najwięcej żółtych kartek: Nemanja Obradović – 14.

Zobacz kolejny artykuł

W Ekstraklasie jak u Hitchcocka

Czwarty sezon Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock rozpoczną 20 lipca meczem u siebie z Górnikiem Zabrze. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.