Orlen Wisła aplikuje o “dziką kartę”

Po zakończonych rozgrywkach ligowych, mistrzowie europejskich rozgrywek automatycznie awansowali do Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie muszą aplikować, by otrzymać od EHF „dziką kartę”. Jedną z takich drużyn jest Orlen Wisła.

– Występujemy w Lidze Mistrzów od sześciu sezonów, nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli zrezygnować z tego przywileju. Trzykrotnie awansowaliśmy do TOP 16, marzy nam się więcej. Najpierw jednak powalczymy o  wejście do elity – powiedział dyrektor sportowy Orlen Wisły Adam Wiśniewski.

Zdaniem dyrektora Wiśniewskiego, na decyzję EHF trzeba będzie poczekać do 20 czerwca. Prawdopodobnie wtedy ogłoszony zostanie skład Ligi Mistrzów na następny sezon.

„Kilka dni później poznamy podział na drużyny w grupach A/B i C/D, a pod koniec czerwca odbędzie się losowanie zespołów do konkretnych grup. Przynajmniej tak było przed rokiem, a to ma być ostatni sezon, gdy Liga Mistrzów rozgrywana jest na tych samych zasadach. W kolejnym sezonie rozgrywki czeka spora rewolucja” – tłumaczy.

Na dziś nie wiadomo, ile zespołów aplikowało o „dziką kartę”. Prawdopodobnie  w najbliższych dniach EHF opublikuje komunikat w tej sprawie, w którym poda liczbę zarejestrowanych wniosków oraz dokładne daty decyzji i losowania grup VELUX EHF Ligi Mistrzów 2019/2020” .

Zobacz kolejny artykuł

W Ekstraklasie jak u Hitchcocka

Czwarty sezon Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock rozpoczną 20 lipca meczem u siebie z Górnikiem Zabrze. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.