Ondřej Zdráhala zawodnikiem SPR Wisły Płock

Czeski rozgrywający Ondřej Zdráhala od nowego sezonu będzie bronił barw ORLEN Wisły Płock. Król strzelców ostatnich Mistrzostw Europy związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

– Na pozycji środkowego rozgrywającego szukaliśmy zawodnika ogranego, dającego nam „z miejsca” konkretną jakość, ale jednocześnie cały czas głodnego gry, może nawet mającego coś do udowodnienia – mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Michał Zołoteńko. – Takim graczem w naszej opinii jest właśnie Ondřej Zdráhala, który znajduje się obecnie w życiowej formie, o czym zresztą świadczy jego dyspozycja podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. W nowym sezonie ma być reżyserem naszej gry oraz wspomagać młodszych chłopaków doświadczeniem i wiedzą. Witam Ondřeja w naszym klubie i życzę mu sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

https://www.facebook.com/sprwisla/videos/2087386927944438/

– Zdecydowałem się na ten transfer, gdyż chcę grać na najwyższym poziomie – mówił zaraz po podpisaniu kontraktu Ondřej Zdráhala. – Po Mistrzostwach Europy kilka klubów wyraziło zainteresowanie moją osobą. Ja uznałem, że najlepszym wyborem będzie ORLEN Wisła Płock. Teraz chcę pokazać mój najlepszy handball i pomóc klubowi w osiąganiu sukcesów.

Ondřej Zdráhala od 2016 roku broni barw szwajcarskiego TSV St. Otmar St. Gallen, gdzie już w swoim pierwszym sezonie zdobył 134 bramki. Przed laty występował w takich drużynach, jak Baník Karviná, TV Großwallstadt, Bodø HK, czy ASV Hamm-Westfalen. W tym roku na Mistrzostwach Europy był kapitanem reprezentacji Czech, która została objawieniem turnieju. Duża w tym zasługa właśnie Ondřeja Zdráhali – najlepszego strzelca całych mistrzostw. W swojej karierze wystąpił ponadto na Mistrzostwach Świata 2015 oraz Mistrzostwach Europy 2010. W reprezentacji naszych sąsiadów więcej występów mają jedynie legendarni Jan Filip oraz Filip Jicha.

– Druga młodość? Jestem na to za młody – odpowiada z uśmiechem Czech. – Nie prześladują mnie kontuzje, jestem w dobrej formie fizycznej i cały czas czerpię dużą radość z gry. Chcę utrzymać swoją dyspozycję z Mistrzostw Europy i przekuć ją na sukces mojej nowej drużyny.

info spr wisła płock

Zobacz kolejny artykuł

Karnety czekają na kibiców

Pierwszy tegoroczny mecz przy Łukasiewicza 34 odbędzie się już 10 lutego. Rywalem Nafciarzy będzie Legia …